Bonding

Bonding zębów – nowy trend w stomatologii

Bonding zębó – nowy trend w stomatologii, dzięki któremu możesz cieszyć się pięknym uśmiechem już po pierwszej wizycie 

Bonding zębów to najnowszy trend w stomatologii. Dzięki niemu Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem już po pierwszej wizycie w naszym gabinecie. To znacznie tańsza i mniej inwazyjna alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą założyć licówek porcelanowych. 

Jak wygląda i na czym polega bonding zębów? 

Bonding zębów polega na odbudowaniu niewielkich mankamentów na powierzchni zębów, przykryciu nieestetycznych plam i przebarwień oraz delikatnej zmianie ich kształtu za pomocą specjalnej żywicy kompozytowej. Jej kolor zawsze dobieramy indywidualnie dla każdego Pacjenta tak, aby pasował do naturalnego koloru zębów i dawał tym samym naturalne efekty. 

Podczas zabiegu zęby są wytrawiane specjalnym kwasem po to, aby na ich powierzchni powstały mikro wgłębienia, które następnie pokrywa się właśnie bondem (klej, od którego pochodzi nazwa zabiegu) i cienkimi warstwami kompozytu. Każda z tych warstw utwardzana jest światłem polimeryzacyjnym. Na końcu delikatnie wyrównuje się powierzchnię zębów i poleruje je tak, aby wyglądały jak naturalny ząb. 

Przed każdą wizytą robimy również zdjęcia zębów. Często pytacie po co? Po to, aby po zabiegu pokazać Wam efekty i żebyście mogli zobaczyć różnicę między przed bondingiem i po bondingu. 

Czy bonding boli? 

Zabieg bondingu zębów jest całkowicie bezbolesny, w większości przypadków nie ma nawet konieczności stosowania znieczulenia. Jednak na życzenie Pacjenta można oczywiście to zrobić. Nie bez powodu mówi się właśnie o tym, że to bezbolesna i mało inwazyjna metoda, ponieważ praktycznie nie wierci się w zębach, jak w przypadku standardowego leczenia. 

Dlatego też nie jest to rozwiązanie dla każdego. Zęby, na których robimy bonding nie mogą być objęte próchnicą. Należy pamiętać, że to metoda, która ma poprawić estetykę i skorygować drobne niedoskonałości zębów.

Bonding

Bonding nie jest dla każdego – przeciwwskazania 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej bondingu nie wykonuje się na zębach objętych próchnicą. Także Pacjenci borykający się z przewlekłym stanem zapalnym dziąseł lub paradontozą nie kwalifikują się do wykonania zabiegu. 

 

Co jeszcze jest przeciwwskazaniem do zrobienia bondingu? Jeśli obgryzasz paznokcie lub nałogowo gryziesz długopis jest duże ryzyko, że wówczas kompozyt zacznie odpryskiwać, a tym samym szybko wrócimy do punktu wyjścia, czyli problemu, z którym zgłosiłaś/zgłosiłeś się na wizytę. 

Bonding zębów u kobiet w ciąży

I tu mamy dobrą wiadomość! Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Z racji tego, że jest to metoda mało inwazyjna i całkowicie bezpieczna, kobiety będące w ciąży jak najbardziej mogą z niej skorzystać. Jedyną przeszkodą może być niewygodna pozycja w trakcie wizyty, ponieważ kobiety ciężarne nie mogą zbyt długo leżeć na plecach. Ale na to też mamy rozwiązanie. Pomiędzy robieniem poszczególnych zębów możemy zrobić przerwę tak, aby przyszła mama mogła chwilę odpocząć. Alchemia Uśmiechu specjalizuje się w leczeniu zębów u kobiet ciężarnych, o czym świadczą wszystkie pozytywne opinie o naszym gabinecie.

Jak długo utrzymują się efekty bondingu? 

Efekty bondingu utrzymują się kilka lat od jego wykonania, jednak jest to w dużej mierze zależne od wielu czynników. Przede wszystkim należy regularnie przychodzić na wizyty kontrolne, gdzie możemy sprawdzić stan zębów i ewentualnie je wypolerować. Wpływ na długość efektu ma również to, jak Pacjent dba o higienę jamy ustnej w domu, czy pali papierosy i jaką dietę stosuje. Żywica kompozytowa użyta do bondingu, podobnie jak w przypadku standardowych plomb z czasem może ulec przebarwieniu lub rozszczelnieniu, dlatego właśnie zawsze przypominamy naszym Pacjentom, że warto odwiedzić Alchemię Uśmiechu raz na 6 miesięcy i zrobić przegląd zębów. 

Bonding to tańsza i mniej inwazyjna metoda niż licówki porcelanowe 

Jest wielu Pacjentów, którzy myślą o tym, aby poprawić estetykę swoich zębów. Właśnie z myślą o nich powstał bonding zębów. Jest on znacznie tańszym rozwiązaniem (jednak mniej trwałym) niż licówki porcelanowe. Jest to też idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Bonding pozwala uzyskać piękny uśmiech już po jednej wizycie w gabinecie! Dlatego jeśli myślisz o tym, aby poprawić estetykę, wyrównać brzegi startych zębów, a może po prostu chcesz zamknąć diastemę, która przeszkadza Ci od lat… umów się na wizytę już dziś. Zapraszamy do Alchemii Uśmiechu!

poprzedni/następny