Dentofobia

Dentofobia – jak przestać bać się dentysty?

Dentofobia – jak przestać bać się dentysty?

Najnowsze badania pokazują, że co 6 Polak cierpi na dentofobię. Jednak osób, które boją się wizyty u dentysty jest znacznie więcej… Z naszego doświadczenia wiemy, że większość osób ma jakieś traumy z dzieciństwa związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Leczenie kanałowe bez znieczulenia, wielogodzinne usuwanie zębów czy wyciski protetyczne przyprawiające o łzy… to tylko niektóre z historii jakie usłyszeliśmy tylko w ostatnim czasie. Czy jest więc jakiś sposób, aby przestać bać się dentysty? Tak! Wystarczy odwiedzić Alchemię Uśmiechu. Setki pozytywnych opinii i tysiące zadowolonych Pacjentów nie może się mylić! 

Testymonial-Alchemia Uśmiechu

Co to jest dentofobia?

Dentofobia najprościej mówiąc to paniczny lęk przed dentystą. Pacjenci, którzy na nią cierpią wolą chodzić z bolącym zębem niż pojawić się na wizycie u stomatologa. Ale to nie wszystko. Często dentofobii towarzyszą ataki paniki, dreszcze, zawroty głowy, płacz czy ból brzucha spowodowane stresem. 

Najczęściej dentofobia spowodowana jest traumatycznymi doświadczeniami z dzieciństwa. Wielu rodziców zupełnie nieświadomie może wzbudzać w dzieciach lęk przed dentystą… Jak? „Pójdziesz do dentysty, jak nie będziesz myć zębów” – brzmi znajomo? Na pewno brzmi strasznie. Dla dziecka, które jest zupełnie nieświadome tego, co je czeka w gabinecie stomatologicznym od razu zapala się czerwona lampka, że na pewno nie będzie tam miło. 

Strach przed dentystą nie tylko w Halloween 

Do tego dochodzą przykre doświadczenia z przeszłości. Wielu Pacjentów opowiada nam historie o tym, jak leczono im zęby kanałowo bez znieczulenia. Od razu wyjaśniamy, TO NIE U NAS! My dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów, a przede wszystkim o to, aby na wizycie nic nie bolało. Każdy Pacjent otrzymuje u nas znieczulenie przed leczeniem, za które dodatkowo nie musi dopłacać. Nie musisz więc wybierać i zastanawiać się czy i kiedy będzie bolało. Rozsiądź się wygodnie na fotelu i resztę zostaw nam!

Jak przestać bać się dentysty?

Jest wiele różnych sposobów, aby przestać bać się dentysty. Po pierwsze, umów się najpierw na konsultację. Daj się poznać! Powiedz nam, z czego wynika Twój lęk i jakie wydarzenie sprawiło, że gabinet stomatologiczny stał się najgorszym koszmarem. 

Testymonial 2

 

Pierwsza wizyta w naszym gabinecie będzie wizytą zapoznawczą. Zrobimy jedynie przegląd Twojej jamy ustnej, aby wstępnie ocenić, które zęby wymagają leczenia. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i ustalimy, czego oczekujesz. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć indywidualnie dostosowany do Twoich potrzeb plan leczenia z kosztorysem. 

Jeśli będziesz czuć się bezpieczniej, weź na wizytę bliską osobę. Możesz także założyć słuchawki i włączyć ulubioną muzykę, która Cię odpręży. 

Leczenie zębów w Alchemii Uśmiechu 

W naszym gabinecie dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów, dlatego idziemy z duchem czasu i możemy zaoferować najnowocześniejsze metody leczenia. Dzięki nim wizyta przestanie być przykrą koniecznością.

KOFERDAM – inaczej ślinochron, to rodzaj specjalnej gumy, która odseparowuje leczony ząb od pozostałej okolicy. Jej zadaniem jest nie tylko zapewnienie lepszej widoczności i suchości pola zabiegowego, ale przede wszystkim pozwala uniknąć nadmiaru wody w ustach. Jest to idealne rozwiązanie dla Pacjentów, którzy mają odruch wymiotny lub boją się wody. 

PIASKARKA ABRAZYJNA – dzięki niej w sposób całkowicie bezbolesny możemy usunąć z zęba próchnicę, niechciane plamy lub przebarwienia. Za pomocą tlenku glinu i powietrza pod wysokim ciśnieniem w sposób mało inwazyjny usuwana jest próchnica. Urządzenie jest bardzo ciche i nie wymaga użycia wody. Jeśli boisz się wiercenia w zębach to piaskarka abrazyjna jest stworzona właśnie z myślą o Tobie! 

Testymonial 3

Wszyscy specjaliści w jednym miejscu!

W Alchemii Uśmiechu przyjmują wszyscy specjaliści w jednym miejscu. W naszym gabinecie zajmujemy się stomatologią zachowawczą, estetyczną, stomatologią dziecięcą, endodoncją pod mikroskopem, ortodoncją, protetyką, chirurgią stomatologiczną, implantologią, periodontologią oraz zabiegami profilaktycznymi jamy ustnej. 

Nasz zespół wyróżnia przede wszystkim empatia i zrozumienie dla problemu, z którym zgłaszają się do nas Pacjenci. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Pracujemy w oparciu o stworzony wspólnie plan leczenia wraz z kosztorysem, dzięki czemu leczenie przebiega w sposób bezpieczny i planowy. 

Jak wyleczyć zęby kanałowo, gdy boję się dentysty?

W Alchemii Uśmiechu specjalizujemy się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Jak wygląda u nas leczenie kanałowe

Zazwyczaj całość odbywa się podczas jednej wizyty, dzięki czemu nie musisz rozkładać tego w czasie, a tym samym stresować się przed każdą wizytą. Przed zabiegiem Pacjent zostaje znieczulony, dzięki czemu leczenie jest całkowicie bezbolesne. Nie stosujemy metody typu „jak poczujesz ukłucie, to znaczy, że doszliśmy do końca kanału”. Od tego mamy nowoczesny sprzęt i narzędzia, dlatego o ból nie musisz się obawiać. 

Przed każdą wizytą (jeśli chcesz) powiemy Ci, jak będzie przebiegać leczenie, a także w trakcie jego trwania możemy sygnalizować Ci kolejne etapy, jeśli to pozwoli Ci czuć się bezpiecznie i komfortowo. Podczas wizyty w gabinecie panuje cisza, w tle gra jedynie muzyka relaksacyjna. Każdemu lekarzowi towarzyszy asystentka stomatologiczna, dzięki której wizyta przebiega znacznie szybciej.  

Testymonial4

Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet stomatologiczny? 

Gdy boisz się dentysty zwróć szczególną uwagę na to, czy w gabinecie przyjmują lekarze wszystkich specjalizacji, dzięki temu unikniesz sytuacji, że musisz przyzwyczajać się wciąż do nowych miejsc. To bardzo ważne, ponieważ pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim uniknąć stresu związanego z wizytą w kolejnym gabinecie stomatologicznym. 

 

Zapraszamy na wizytę!

Jeśli wiesz już, jak wygląda leczenie zębów w Alchemii Uśmiechu koniecznie umów się na pierwszą wizytę. Pomożemy Ci rozwiązać problem z zębami i cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem na lata! Do zobaczenia! 

poprzedni/następny