Implanty zębowe

Braki w uzębieniu- dlaczego implanty zębowe są najlepsze?

Implanty zębowe zrewolucjonizowały rynek dentystyczny w ostatnich kilku dekadach, a ich wpływ nadal rośnie. Braki zębowe to nie tylko problem natury estetycznej. Brak nawet jednego zęba może prowadzić do szeregu przykrych konsekwencji, w tym także do utraty kolejnych zębów! Dlatego tak ważne jest, aby uzupełnić każdy brakujący ząb jak najszybciej. Istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić: mosty protetyczne, protezy zębowe lub implanty. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najlepszą z nich.

Spis treści:

Co to są implanty zębowe?

Implanty zębowe to niewielkie tytanowe śruby, których używa się aby uzupełnić braki zębowe. Jest to najbardziej nowoczesna metoda, która pozwala odtworzyć warunki zgryzowe w jamie ustnej w krótkim czasie. Co więcej jest to też metoda bardzo bezpieczna. Tytan jest materiałem, który nie uczula, więc stosuje się go w medycynie od wielu lat. Jednak należy pamiętać, że sam implant to nie wszystko. Śruba zastępuje korzeń utraconego zęba, na której następnie mocowana jest korona protetyczna. Jej kolor i kształt dostosowany jest do pozostałych zębów. Dzięki temu nikt nie jest w stanie odróżnić go od pozostałych.

Konsekwencje braków zębowych

Niestety wciąż panuje przeświadczenie, że zębów nie trzeba uzupełniać, zwłaszcza jeśli są to zęby, których nie widać podczas uśmiechania się. Inaczej jest w momencie, gdy brakuje zęba przedniego, wtedy zdecydowanie szybciej umawiamy wizytę u stomatologa. Należy jednak pamiętać, że brak nawet jednego zęba niesie za sobą szereg przykrych konsekwencji. Przede wszystkim kiedy brakuje jednego zęba, to zęby sąsiadujące z nim zaczynają przesuwać się, a zęby przeciwstawne wysuwają się z kości. To nie tylko zaburza cały porządek panujący w jamie ustnej, ale może także prowadzić do utraty właśnie tych zębów. Ale to nie wszystko!

Przeciętny człowiek ma 32 zęby, które służą mu do rozdrabniania pokarmów. W przypadku, gdy zaczyna ich brakować, pokarm nie zostaje odpowiednio przygotowany, co może grozić zadławieniem lub problemami trawiennymi. Braki zębowe wpływają także na problemy z prawidłową postawą ciała, występowanie migren, bólu w obrębie karku oraz zmianą rysów twarzy.

 

mosty protezy implanty

Mosty, protezy, implanty – co wybrać?

Na szczęście jest kilka możliwości, aby uzupełnić braki zębowe. Najpopularniejsze to mosty, protesty i implanty. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, implanty są na pewno najlepszą opcją. Dlaczego? Implanty zostają wszczepione na stałe. Nie przesuwają się w trakcie jedzenia czy mówienia. Także ich czyszczenie jest znacznie prostsze, ponieważ myjemy je tak, jak własny ząb za pomocą szczoteczki do zębów i nitki. Pod mostami protetycznymi mogą gromadzić się resztki jedzenia, ciężej jest je doczyszczać, a poza tym, aby wykonać most konieczne jest opiłowanie dwóch zębów sąsiadujących, nierzadko zdrowych. Proteza jest jeszcze gorszym rozwiązaniem. Należy ją zdejmować do spania i odpowiednio pielęgnować, aby nie zrobił się na niej grzyb.

Zapraszamy na konsultację do chirurga twarzowo-szczęśliwego!

W Alchemii Uśmiechu wszczepianiem implantów zajmuje się doświadczony specjalista chirurg twarzowo-szczękowy, dr Aleksander Głuszko. Umów się na konsultację implantologiczną, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia wraz z kosztorysem. Ciesz się pięknym i zdrowym uśmiechem na lata.

poprzedni/następny