skaner wewnątrzustny

Skaner wewnątrzustny

Skaner wewnątrzustny od kilku lat podbija gabinety dentystyczne. Pewnie wielu Pacjentów pamięta stare kamery przy fotelach stomatologicznych. Słabej jakości obraz, który znikał po kilku minutach miał zaprezentować to, co znajduje się w jamie ustnej. Niestety oprócz tego, że był to fajny gadżet z diagnostyką miał już niewiele wspólnego. Na szczęście technologia, także ta w stomatologii idzie na przód, dzięki czemu w gabinetach pojawiają się skanery wewnątrzustne. 

Spis treści: 

Co to jest skaner wewnątrzustny? 

Skaner wewnątrzustny to jedna z najnowocześniejszych technologii dostępnych w gabinecie stomatologicznym. Aby zobaczyć obraz z wnętrza jamy ustnej wystarczy jedynie umieścić niewielką głowicę w jej wnętrzu. Obraz przesyłany jest w czasie rzeczywistymi i w stu procentach odzwierciedla stan naszych zębów. Skaner wykonuje serię zdjęć, które następnie układa w jeden obraz dając trójwymiarowy widok na nasze uzębienie. Jest to zabieg nie tylko całkowicie bezpieczny, ale również bezbolesny. Dzięki temu obrazowanie trójwymiarowe może być wykonane nawet u najmłodszych Pacjentów.

Zastosowanie skanera 

Wykorzystanie skanera wewnątrzustnego pozwala pobrać idealne odzwierciedlenie zębów pod różnego rodzaju prace protetyczne czy aparaty nakładkowe. Jest to alternatywa dla standardowych wycisków pobieranych do tej pory. Dzięki skanom można jeszcze lepiej i jeszcze dokładniej zaplanować całe leczenie ortodontyczne. Co więcej, już przed rozpoczęciem leczenia Pacjent może zobaczyć jak będą wyglądały zęby po jego zakończeniu. 

Skaner to także idealne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z odruchem wymiotnym w związku z czym ciężko jest im pobrać wyciski. Głowica skanera jest naprawdę niewielka, a poza tym można go wyjąć w dowolnym momencie. 

skanowanie wewnątrzustne

Technologia obrazowania 3D 

Technologia obrazowania 3D to przełom w stomatologii. Prace protetyczne wykonane na podstawie skanów pasują niemalże idealnie. To pozwala zaoszczędzić również czas i przyspieszyć proces wykonania np. koron, mostów czy licówek porcelanowych. Skany wysyłane są bezpośrednio do pracowni protetycznej, gdzie technik na ich podstawie przygotuje gotową pracę. Nie ma konieczności przesyłania wycisków, które dodatkowo mogą uszkodzić się w transporcie. 

Nowoczesna diagnostyka 

Skanowanie jamy ustnej to także idealne rozwiązanie w komunikacji między lekarzem a Pacjentem. Można samemu zobaczyć, jak ułożone są zęby i dlaczego wymagają konkretnego leczenia: chirurgicznego, protetycznego czy ortodontycznego. Obraz 3D pozwala omówić szczegółowo cały plan leczenia krok po kroku, dzięki czemu Pacjenci czują się dużo bardziej komfortowo w trakcie późniejszego zabiegu. 

Zapraszamy na wizytę do Alchemii Uśmiechu! 

W naszym gabinecie posiadamy najnowocześniejszy skaner stomatologiczny iTero. Cały nasz personel przeszedł indywidualne szkolenie z jego obsługi, co przekłada się bezpośrednio na komfort pracy z Pacjentem podczas wizyty w gabinecie. Aktualnie każdy pierwszorazowy Pacjent, który trafia do nas na wizytę ma wykonywane skanowanie. Dlatego nie czekaj i umów się na konsultację już dziś!

poprzedni/następny