LECZENIE PARADONTOZY

PERIODONTOLOGIA- LECZENIE PARADONTOZY- WARASZAWA MOKOTÓW
Higenizacja jamy ustnej

Zapalenie przyzębia jest to choroba tkanek otaczających ząb. Przyczyną najczęściej są bakterie namnażające się w płytce nazębnej i kamieniu nazębnym, Drażnią one przyległe tkanki i powodują proces zapalny, który skutkuje uszkodzeniem dziąseł i kości. Paradontoza to choroba przewlekła, czyli bardzo długo przebiega bezobjawowo i bezboleśnie. Gdy coś zaczyna niepokoić pacjentów, często jest już za późno. Początkowo zapalenie obejmuje dziąsło i jest przyczyną krwawienia samoistnego lub podczas szczotkowania bądź nitkowania zębów. Często pojawia się też nieprzyjemny zapach z ust. W zapaleniu zaawansowanym dochodzi do uszkodzenia głębszych struktur dziąsła oraz kości. Proces ten może prowadzić do ruchomości zębów, ich przemieszczania, a często do ich utraty. Parodontozy nie można wyleczyć, lecz można ją zahamować i wycofać stan zapalny wykonując specjalistyczne zabiegi

Higienizacja – często niedoceniana faza, która ma jednak kluczowe znaczenie w leczeniu wczesnych etapów chorób przyzębia. Jej celem jest  profesjonalna eliminacja płytki nazębnej wykonywana w gabinecie stomatologicznym. W jej skład wchodzą: indywidualny instruktaż, eliminacja tzw. zachyłków jatrogennych,  skaling naddziąsłowy polegający na usunięciu z powierzchni korony zęba biofilmu bakteryjnego, kamienia nazębnego i osadów.

Faza niechirurgiczna – jej zadaniem jest uzyskanie powierzchni zębów wolnej do drobnoustrojów i ich metabolitów, aby połączyć tkankę łączną i nabłonkową z cementem korzeniowym. Pomocny jest tu  skaling, który usuwa z korzenia zęba biofilm bakteryjny, kamień i osad. Powszechnie stosowany  jest również zabieg root planingu polegający na usunięciu z  powierzchni korzenia martwego i zakażonego cementu. Natomiast by usunąć kamień poddziąsłowy, martwy cement korzeniowy oraz zmieniony nabłonek wewnętrznej ściany kieszonki przyzębnej i tkanki ziarninowej  stosowany jest kieretaż.
Faza korekcyjna – prowadzi do przywrócenia korzystnego mikrośrodowiska, poprawy anatomii zębów i przyzębia, a przy zastosowaniu technik regeneracyjnych do odbudowy zniszczonych tkanek i przywrócenia estetycznego uśmiechu. Następuje ona 6 tygodni po działaniu niechirurgicznym. Jeśli stwierdzone zostaje jedynie nieznaczne spłycenie kieszonek przyzębnych, istnieje potrzeba wzbogacenia fazy korekcyjnej o odpowiednie procedury chirurgiczne – działania regeneracyjne. W fazie tej wykonywane są również zabiegi odpowiedniej rekonstrukcji lub rehabilitacji protetycznej, korekty wady zgryzu lub leczenie ortodontyczne.
Faza paliatywna – ma na celu eliminację lub kontrolę czynników wpływających na rozwój choroby dziąseł i przyzębia. Na każdej wizycie wykonywane jest badanie i powtórna ocena postępu choroby, zabieg niechirurgiczny, zaleczenie aktywnych zapalnie kieszonek oraz polerowanie powierzchni zębów.

Każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie dlatego też na cenę usług w naszym gabinecie wpływa wiele czynników takich jak: przyjęta metoda leczenia i użyte materiały, czas trwania zabiegu, skomplikowanie leczenia. Podane poniżej ceny mają charakter informacyjny

  • Periodontologia konsultacja 200 zł
  • Kieretaż jednego zęba   250 zł
  • Kiretaż (1 ćwiartka) od 600 zł