Bądź z nami na bieżąco

Usuwanie zębów

Usunięcie zęba to zabieg niezbędny w momencie, gdy jest on na tyle zniszczony, że nie ma możliwości odbudowania go. Zdarza się tak z różnych powodów, np. zbyt rozległej próchnicy lub urazu mechanicznego. Także zęby leczone kanałowo w przeszłości, które nie były odpowiednio odbudowane i zabezpieczone mogą pęknąć, co również prowadzi do ich usunięcia. Sama ekstrakcja zęba jest zabiegiem bezbolesnym, wykonujemy ją w znieczuleniu miejscowym. Jest to więc zabieg nie tylko bezpieczny, ale również komfortowy dla Pacjenta.

usuwanie zębów warszawa, usuwanie ósemek

Jak wygląda usuwanie zęba?

Aby usunąć jakikolwiek ząb niezbędne jest zdjęcie rentgenowskie wszystkich zębów, czyli pantomogram. Tylko wtedy lekarz wie, jak ułożony jest ząb w kości. Jest to szczególnie ważne w przypadku zębów, które mają kilka korzeni. Dodatkowo zęby po leczeniu kanałowym są dużo bardziej kruche i zdarza się, że nie chcą wyjść w całości. Wówczas łamią się w trakcie zabiegu i dzięki zdjęciu rtg lekarz może skontrolować czy wszystkie jego części zostały już wyjęte z zębodołu.

Usuwanie zęba trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od stopnia trudności zabiegu. Po zabiegu Pacjent może powrócić do codziennych czynności i stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich. Dzięki temu miejsce po usuniętym zębie zagoi się znacznie szybciej, a Pacjent uniknie powstania suchego zębodołu.  

Chirurgiczne usuwanie zębów

W Alchemii Uśmiechu wszystkie zabiegi chirurgiczne, w tym ekstrakcję zębów wykonują doświadczeni chirurdzy twarzowo-szczękowi. Robią to w sposób planowy po uprzedniej konsultacji z Pacjentem. W razie potrzeby lekarz wypisuje także receptę na antybiotyk lub mocniejsze leki przeciwbólowe. Zazwyczaj jednak wystarczające są ogólnodostępne środki przeciwbólowe i robienie zimnych okładów.