Bądź z nami na bieżąco

Ortodoncja dzieci i dorosłych

Ortodoncja zajmuje się ustawieniem prawidłowo zębów, poprawą warunków zgryzowych oraz leczeniem wad zgryzu. Każdy Pacjent, który chce wyprostować zęby musi przejść odpowiednią diagnostykę, aby nasi specjaliści mogli opracować specjalnie dla niego plan leczenia ortodontycznego. Dzięki temu możemy zaplanować je krok po kroku oraz pomóc w wyborze możliwie najlepszej metody leczenia. W naszym gabinecie posiadamy szeroki wybór aparatów ortodontycznych, od aparatów stałych metalowych i estetycznych, po przezroczyste nakładki Invisalign. Nasi ortodonci współpracują ściśle także z lekarzami innych specjalizacji: chirurgiem twarzowo-szczękowym i protetykiem, aby mieć pewność, że każdy etap leczenia ortodontycznego przebiegnie bez zarzutu.

ortodoncja dla dorosłych

Rodzaje aparatów ortodontycznych w Alchemii Uśmiechu

Jak wygląda leczenie ortodontyczne w Alchemii Uśmiechu?

W naszym gabinecie dużą wagę przykładamy do tego, aby uzyskać od Pacjenta informację, czego oczekuje od leczenia ortodontycznego. Aby efekty były zadowalające dla obu stron, musimy ściśle współpracować z Pacjentem, zwłaszcza, że leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego trwa zazwyczaj kilkanaście miesięcy. W tym wypadku ważna jest nie tylko metoda leczenia, ale również wybór aparatu. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na założenie aparatu metalowego w związku z wykonywaną pracą, dlatego w Alchemii Uśmiechu mamy również szeroki wachlarz aparatów estetycznych (stały aparat estetyczny, aparat samoligaturujący DAMON czy silikonowe nakładki Invisalign).

W zależności od wybranego modelu aparatu Pacjent zobligowany jest przychodzić na regularne wizyty kontrolne co 4-8 tygodni oraz zastosować się do wszystkich zaleceń. Podczas każdej wizyty lekarz wymienia poszczególne elementy aparatu oraz nadzoruje postępy leczenia. Ważnym aspektem jest także odpowiednia higiena jamy ustnej. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości co do tego, lekarz może zalecić dodatkową wizytę u higienistki stomatologicznej, która wykona profesjonalne czyszczenie zębów