Bądź z nami na bieżąco

Leczenie paradontozy

Paradontoza to jedna z najgroźniejszych chorób w jamie ustnej. Jej zaawansowane stadium może nawet grozić utratą wszystkich zębów. W związku z tym, że ma ona bardzo różne podłoże, ważne jest dostosowanie leczenia paradontozy do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Dlatego właśnie w  Alchemii Uśmiechu lekarz prowadzący przygotowuje plan leczenia periodontologicznego w porozumieniu z periodontologiem, chirurgiem i higienistką stomatologiczną, aby zapewnić nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo podczas całego procesu leczenia.

leczenie paradontozy warszawa

Co to jest paradontoza?

Paradontoza to inaczej zapalenie przyzębia. W większości przypadków jest ona dziedziczna, dlatego Pacjenci objęci ryzykiem jej wystąpienia, powinni wdrożyć odpowiednią profilaktykę i wykonywać regularne przeglądy jamy ustnej. Na pojawienie się paradontozy ma również wpływ szereg innych czynników takich, jak zła higiena jamy ustnej, palenie papierosów czy ogólne osłabienie organizmu. Warto więc zadbać o stan swoich dziąseł i zębów znacznie wcześniej, ponieważ leczenie paradontozy jest procesem długim i złożonym. 

Jak leczyć paradontozę?

Leczenie paradontozy jest procesem złożonym. W pierwszej kolejności ważna jest odpowiednia diagnostyka, dzięki której periodontolog oceni rozległość problemu. W tym celu wykonuje m.in. pomiar kieszonek dziąsłowych oraz rozchwianie zębów. Sam proces leczenia na pewno składa się z regularnego czyszczenia zębów z kamienia i osadu, aby zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby. Lekarz periodontolog może również zalecić wykonanie kiretażu otwartego, aby oczyścić zęby ze zmienionych chorobowo tkanek i przyspieszyć regenerację dziąseł. 

Pacjenci z paradontozą muszą bezwzględnie zastosować się do wszystkich zaleceń lekarskich oraz skupić się na poprawie profilaktyki jamy ustnej w domu. Nie bez znaczenia jest także wprowadzenie odpowiedniej diety i rezygnacja ze złych nawyków, takich jak np. palenie papierosów.