Bądź z nami na bieżąco

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca zajmuje się profilaktyką jamy ustnej oraz leczeniem próchnicy u najmłodszych Pacjentów. Dbanie o stan zdrowia jamy ustnej jest bardzo ważne już od pierwszych chwil życia. Rozwijający się stan zapalny dziąseł może bowiem prowadzić do rozwoju pleśniawek, których obecność jest nie tylko bolesna dla Malucha, ale przede wszystkim utrudnia ssanie. Dlatego warto wiedzieć, jak dbać o zęby i dziąsła dziecka na każdym etapie jego życia. W Alchemii Uśmiechu wciąż poruszamy temat profilaktyki jamy ustnej u dzieci, a nasi specjaliści chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

stomatologia dziecięca

Leczenie stomatologiczne dzieci w Alchemii Uśmiechu

Jak wygląda wizyta z dzieckiem u dentysty?

Leczenie zębów u dzieci jest znacznie trudniejsze niż u dorosłego Pacjenta. Zaufanie do stomatologa oraz odpowiednie przygotowanie dziecka w domu jest tu kluczem do sukcesu. Dlatego właśnie warto jest chodzić z dzieckiem do dentysty już od momentu, gdy pojawi się pierwszy ząbek. To nie tylko stopniowe oswajanie go z gabinetem stomatologicznym, ale również prewencja próchnicy. Stomatolog odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z myciem zębów u dziecka i odpowiednią dietą.

Z racji tego, że próchnica w zębach mlecznych rozwija się znacznie szybciej niż w zębach stałych, warto jest chodzić do dentysty regularnie co 3 miesiące. Dzięki temu stomatolog może wyleczyć próchnicę już na bardzo wczesnym jej etapie, aby nie dopuścić do leczenia kanałowego u dziecka lub co gorsze, usunięcia zęba mlecznego. Istotne jest także zabezpieczenie mleczaków przed próchnicą, dlatego powinno się zabezpieczać je za pomocą fluoru, który pomaga w mineralizacji szkliwa i sprawia, że zęby są dużo mocniejsze i odporne na działanie szkodliwych kwasów.