Bądź z nami na bieżąco

Bonding zębów

Bonding zębów to skuteczna i trwała metoda poprawy estetyki uśmiechu. Już po jednej wizycie Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem. Co najważniejsze jest to technika małoinwazyjna, która nie wymaga szlifowania zębów ani ingerencji w zdrowe szkliwo. Materiał używany do zabiegu to kompozyt – ten sam, którego używamy do wykonywania wypełnień lub odbudowy zębów. 

bonding zębów, zabiegi stomatologiczne alchemia uśmiechu

Zalety bondingu

W naszej pracy cenimy sobie przede wszystkim komfort i zadowolenie Pacjentów. Przed zabiegiem ważna jest dla nas konsultacja i rozmowa, aby wiedzieć, jakich efektów Pacjenci oczekują po zabiegu. Zarówno kolor, jak i kształt zębów ustalmy z Pacjentem na konsultacji. To jest także moment, aby zdecydować się, jakie inne poprawki w estetyce uśmiechu chcemy wprowadzić. W trakcie zabiegu możemy zamknąć diastemę lub inne nieestetyczne przerwy między zębami, odbudować starte brzegi sieczne czy powiększyć zbyt drobne zęby. Plusem bondingu jest jednak to, że w każdej chwili wygląd zębów możemy zmienić i nanieść kolejne poprawki. Należy jednak pamiętać, że kompozyt jest materiałem podatnym na przebarwienia, w związku z tym ważne są regularne wizyty u stomatologa, który będzie mógł kontrolować czy nie wymagają one dodatkowego polerowania. 

Jak wygląda bonding zębów?

Sam bonding jest zabiegiem bezbolesnym, w większości przypadków nie ma konieczności znieczulenia Pacjenta. W pierwszej kolejności lekarz nakłada na szkliwo specjalny żel, który je zmatowi i ułatwi przyczepność kompozytu. Następnie na zęby przyklejane są kolejne warstwy bondu (kleju do kompozytu – stąd nazwa zabiegu) i materiału. Całość naświetlana jest lampą polimeryzacyjną. Tak uzyskuje się odpowiedni wygląd i kształt zębów. Na koniec lekarz stomatolog poleruje zęby, aby nadać im ostateczny wygląd.