Bądź z nami na bieżąco

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to metoda całkowicie bezpieczna dla zębów, jednak pod warunkiem, że wykonywana jest pod czujnym okiem stomatologa lub higienistki stomatologicznej. Dzięki zastosowaniu preparatów wybielających o wysokim stężeniu można cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem nawet przez kilkanaście miesięcy. W Alchemii Uśmiechu mamy aż dwie różne metody wybielania, więc z pewnością każdy Pacjent wybierze coś dla siebie! wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym warszawa

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Pierwszą metodą jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Sam zabieg trwa zazwyczaj około 1,5 godziny i składa się z trzech 15-minutowych sesji. Podczas każdej z nich stomatolog nakłada na zęby preparat wybielający, a następnie wystarczy poczekać na efekty. Nie ma konieczności dodatkowego naświetlania zębów, więc w tym czasie można się spokojnie zrelaksować. Po każdej sesji należy zmyć żel wybielający wodą i sprawdzić jak trzyma się koferdam zabezpieczający dziąsła. Na koniec zęby zabezpieczane są fluorem, aby zmniejszyć ich wrażliwość. 

Efekty wybielania zębów w gabinecie widoczne są niemalże od razu po wizycie. W Alchemii Uśmiechu zawsze wykonujemy zdjęcia aparatem cyfrowym, aby Pacjent sam mógł ocenić różnicę w kolorze przed i po wykonanym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że kolor będzie się jeszcze stabilizował przez kolejne dwa tygodnie, więc w tym czasie należy bezwzględnie stosować tzw. „białą dietę”. Efekty wybielania gabinetowego utrzymują się od kilku miesięcy do nawet 1,5 roku w zależności od nawyków higienizacyjnych Pacjenta i stosowanej na co dzień diety. 

wybielanie nakładkowe zębów warszawa

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to metoda dla osób cierpliwych. Proces wybielania nakładkowego trwa do dwóch tygodni. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym lekarz wykonuje Pacjentowi indywidualnie dopasowane nakładki, w których później umieszcza się żel wybielający. Tak przygotowane nakładki należy zakładać na zęby na noc i chodzić w nich spać przez około dwa tygodnie. Oczywiście, jeśli wcześniej efekt będzie zadowalający, można przerwać wybielanie zębów wcześniej.

Po okresie wybielania należy zgłosić się do gabinetu na wizytę kontrolną, aby lekarz ocenił czy zabieg przebiegł zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Należy pamiętać, że w przypadku wybielania nakładkowego trzeba stosować „białą dietę” i w trakcie wybielania, jak również dwa tygodnie po nim. Dzięki temu efekty wybielania utrzymają się znacznie dłużej – nawet do kilku lat!