implantologia

Implantologia

Czym jest implantologia?

Implantologia to dziedzina stomatologii dawniej traktowane jako ekskluzywne oraz dostępne wyłącznie dla nielicznych. Obecnie zabiegi implantologiczne na stałe zagościły w gabinetach stomatologicznych.

Doceniane przez lekarzy – cieszą się zainteresowaniem Pacjentów. Jednak implantologia nie jest prosta. Są to zabiegi wymagające specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Zabiegi implantologiczne wymagają odpowiedniego przygotowania oraz bezbłędnego ich przeprowadzenia.To wszystko oczywiście znajdziecie Państwo w Alchemii Uśmiechu.Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach najwyższej klasy, które gwarantują pacjentowi bezpieczeństwo.

Implantologię traktujemy jako zabiegi specjalistyczne, ponieważ wymagają one od nas perfekcyjnego przygotowania. Choć wszczepianie implantów zębowych jest zabiegiem inwazyjnym, w Alchemii Uśmiechu przebiega szybko i bezboleśnie. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wielu naszych
pacjentów jest zaskoczonych krótkim czasem zabiegu.

Materiały najwyższej jakości

Przy pracy z implantami niezwykle ważne są materiały użyte przy zabiegu. My pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach najwyższej klasy, które nam dając pewność perfekcyjnie wykonanego zabiegu, które gwarantują pacjentowi bezpieczeństwo.

Co to są implanty?

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które po utracie naturalnych zębów pragną odzyskać dawny komfort i pewność siebie. Od ponad 40 lat implanty są najchętniej wybieraną przez pacjentów formą leczenia braków zębowych. Leczenie implantologiczne pozwala znów cieszyć się szerokim radosnym uśmiechem, swobodą i łatwością spożywania posiłków, wyraźną wymową, dawną pewnością siebie w codziennych sytuacjach.

Implant to element wykonany z tytanu, który umieszczany jest w kości. Tytan jest materiałem biozgodnym, dzięki czemu następuje całkowita integracja implantu z kością szczęki. Częścią zewnętrzną implantu jest korona. Korona wykonana jest z porcelany a jej kształt i kolor są idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia.

Zalety implantów

Najważniejszą zaletą implantów jest ich trwałość. Aż u 98% pacjentów implanty ulegają trwałej
integracji z kością, nie przysparzając problemów w późniejszym użytkowaniu. Implanty nie wymagają piłowania sąsiednich zdrowych zębów, jak przy zakładaniu tradycyjnych koron i mostów. Cechują się idealnym dopasowaniem do łuku zębowego. Implanty rozwiązują wiele problemów protetycznych – od uzupełnienia jednego ubytku aż poleczenie bezzębia.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?
Po wszczepieniu implant potrzebuje około 3-6 miesięcy na zupełne zintegrowanie się z kością.

Czy implanty są dla wszystkich?
Zdecydowanie tak, śmiało mozemy powiedzieć, że implanty są dla wszystkich. Czasem jednak przy jeśli ubytków jest więcej proponujemy protezę na implantach. Jest to tradycyjna proteza ruchoma, która za pomocą specjalnych zatrzasków umocowanych na implantach, stwarza możliwość lepszej stabilizacji i utrzymania protezy na właściwym miejscu.

Jak przygotować się do zabiegu?
Zazwyczaj zabieg wszczepienia implantu nie wymaga specjalnych przygotowań. Poprzedzony jest
precyzyjną diagnostyką rtg i dokładnym wywiadem lekarskim. Jeśli nie wykaże on przeciwwskazań,
przeprowadzany jest zabieg. Zdarza się czasem, że grubość kości szczęki nie jest odpowiednia do wszczepienia implantu. W takiej sytuacji zaleca się wykonanie zabiegu podnoszenia dna zatoki szczękowej. W miejscu, które chcemy odbudować, umieszcza się materiał, który po zaledwie paru miesiącach od zabiegu, dzięki zdolnościom regeneracyjnym ludzkiego organizmu, przekształci się w własną, organiczną tkankę kostną. Ten sam proces obserwuje się w sytuacjach zrastania złamanych kości.

poprzedni/następny