Stomatologia estetyczna- Alchemia Uśmiechu

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to jedna z tych dziedzin, o którą Pacjenci pytają najczęściej. Zabiegi z jej zakresu poprawiają wygląd i kondycję zębów nawet po jednej wizycie u dentysty. Dzięki nim można zmienić nie tylko ich kolor, ale i kształt, zapewniając idealny i wymarzony uśmiech. Warto więc wiedzieć, które zabiegi wybrać i jakie rezultaty można dzięki nim osiągnąć. 

Spis treści: 

Stomatologia estetyczna- wybielanie zębów 


Pierwszym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, który omówimy jest wybielanie zębów. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny, oczywiście pod warunkiem, że wykonuje go doświadczony stomatolog lub higienistka. Należy pamiętać, że jest to procedura medyczna, dlatego nie polecamy wykonywać wybielania w popularnych ostatnio white barach. 

W naszym gabinecie dostępne są aż dwie metody wybielania zębów: wybielanie w gabinecie i wybielanie nakładkowe w domu. Pierwszy z zabiegów jest przeznaczony głównie dla osób, które szybko i skutecznie chcą osiągnąć efekt jaśniejszego uśmiechu. Cały zabieg składa się z trzech 15-minutowych sesji, w trakcie których na zęby nakładany jest specjalny żel o wysokim stężeniu. To właśnie jego działanie sprawia, że zęby stają się jaśniejsze nawet o kilka tonów w tak krótkim czasie. Efekty takiego zabiegu utrzymują się około roku, ale wszystko zależne jest od przestrzeganej diety i nawyków (palenie papierosów, picie czarnej kawy). 

Stomatologia estetyczna-wybielanie zębów

 

Drugą dostępną metodą jest wybielanie nakładkowe. Każdy Pacjent otrzymuje indywidualnie wykonane nakładki, które zakłada na noc do spania. Wewnątrz nich umieszczany jest żel wybielający. Wybielanie nakładkowe trwa maksymalnie dwa tygodnie, ale jego efekty są zdecydowanie dłuższe niż w przypadku wybielania gabinetowego. Co więcej, nakładki zostają u Pacjenta, więc może powtórzyć zabieg w dowolnym momencie. 

Stomatologia estetyczna- Bonding


Kolejnym zabiegiem stomatologii estetycznej, o którym warto wspomnieć jest bonding zębów. Jest to całkowicie bezpieczna i bezbolesna metoda uzyskania idealnego uśmiechu. Już jedną wizyta w gabinecie stomatologicznym wystarczy, aby poprawić wygląd i kształt własnych zębów. Aby wykonać bonding nie trzeba znieczulać Pacjenta, ponieważ nie ma ingerencji w postaci wiercenia w zębach. Lekarz jedynie delikatnie matowi szkliwo, aby następnie na jego powierzchni nałożyć kolejne warstwy żywicy. Każda z nich naświetlana jest lampą polimeryzacyjną podobnie jak podczas wykonywania plomby. 

Bonding jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy wyrównać brzegi startych zębów, pozbyć się nieestetycznych plam czy zamknąć diastemę. Należy jednak pamiętać, że materiał z czasem może ulec przebarwieniom lub się odkruszyć, dlatego jeśli myślimy o czymś trwalszym wówczas warto pomyśleć o licówkach porcelanowych. 

Stomatologia estetyczna- Licówki porcelanowe 


Licówki porcelanowe to rozwiązanie znacznie bardziej kosztowne, jednak dużo trwalsze niż licówki kompozytowe. Dzięki nim możemy również zmienić kolor i kształt zębów. Pozwala to uzyskać nie tylko idealny, ale przede wszystkim wymarzony uśmiech. Przed wykonaniem ostatecznej pracy protetycznej Pacjent ma założoną na zęby pracę tymczasową, aby oswoić się z „nowymi zębami”. W tym czasie może zadecydować co jeszcze chce zmienić lub poprawić. 

Licówki wykonuje technik protetyk w pełnej współpracy z lekarzem i Pacjentem. Jest to bardzo ważne, ponieważ ich osadzenie na zębach jest stałe, a żeby je zdjąć należy je po prostu przeciąć. 

Zapraszamy na wizytę do Alchemii Uśmiechu! 

Stomatologia estetyczna daje nam nieskończone możliwości poprawy wyglądu zębów naszych Pacjentów. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zaproponować wiele różnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb i preferencji Pacjenta. Jeśli więc marzysz o tym, aby zmienić wygląd Twoich zębów umów się na konsultację do Alchemii Uśmiechu. Przygotowujemy dla Ciebie plan leczenia z kosztorysem, a następnie spełnimy marzenie o idealnym uśmiechu! 

 

poprzedni/następny