Bądź z nami na bieżąco

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to spełnienie marzeń o pięknym uśmiechu. Jest to rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które nie chcą z różnych względów wykonać licówek porcelanowych. Wiążą się one nie tylko z dużo mniejszym kosztem usługi, ale również czasem ich wykonania. W przypadku licówek kompozytowych Pacjent może cieszyć się wymarzonymi zębami już po jednej wizycie w naszym gabinecie! 

Zalety licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe, jak sama nazwa wskazuje wykonane są z kompozytu. Jest on całkowicie bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży. Co więcej, sam zabieg nie wymaga wykonywania znieczulenia. Lekarz jedynie matowi szkliwo, a następnie nakłada kolejne warstwy kompozytu. Dzięki temu możemy uzyskać nie tylko zupełnie inny wygląd zębów. Licówki kompozytowe sprawią, że zmieni się również ich kształt i kolor. Dużym plusem licówek kompozytowych jest także naturalny wygląd zębów. Kolor kompozytu zawsze dobieramy do indywidualnych potrzeb i preferencji naszych Pacjentów. Chcemy, aby efekt był dokładnie taki, jakiego oczekują. 

piękny uśmiech, zdrowe zęby, licówki kompozytowe

Jak wygląda wykonanie licówek kompozytowych w Alchemii Uśmiechu?

Każdy zabieg wykonywany w naszym gabinecie poprzedzony jest konsultacja stomatologiczną. Lekarz ocenia stan jamy ustnej i przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski, aby poznać preferencje i oczekiwania Pacjenta. Sam zabieg wykonania licówek kompozytowych jest bezbolesny i bezpieczny, nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Warto jednak zaznaczyć, że na specjalne życzenie Pacjenta możemy wykonać znieczulenie. Następnie stomatolog musi zmatowić szkliwo zęba nakładając na nie specjalny preparat. Po zmatowieniu szkliwa można zacząć wykonywanie licówek. Na zęby nakładane są kolejne warstwy kompozytu, a każda z nich utwardzana jest za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Jest to żmudny i czasochłonny proces, jednak zależy nam na tym, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Wykonanie licówek kompozytowych może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin, w zależności od tego ile zębów zostaje poddanych zabiegowi. 

Na koniec lekarz wyrównuje kompozyt i poleruje zęby, aby nadać im ostateczny wygląd. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do wykonania codziennych czynności. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu należy unikać napojów i potraw barwiących, takich jak jagody, buraki, kurkuma, czerwone wino czy czarna kawa. Pacjenci z licówkami kompozytowymi powinni zgłaszać się na wizytę kontrolną według wskazań lekarza prowadzącego, dzięki czemu możemy w porę reagować, gdy pojawią się przebarwienia lub kompozyt się odkruszy.