Bądź z nami na bieżąco

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Zęby, które zostały uszkodzone w wyniku zaawansowanej próchnicy, można skutecznie odbudować przy zastosowaniu włókna szklanego. Jest to rozwiązanie najczęściej stosowane w przypadkach, kiedy dochodzi u Pacjenta do utraty więcej, niż jednej powierzchni zęba. Włókno szklane pozwala na skuteczne wzmocnienie odbudowy, w tym również odbudowy kompozytowej.

Największą zaletą odbudowy zęba na włóknie szklanym, jest niski koszt przeprowadzonego zabiegu. Jest to idealna propozycja dla Pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą zdecydować się na założenie koron. Rezultaty pod względem walorów estetycznym są na porównywalnym poziomie. Ponadto materiał, jakim jest włókno szklane, wyróżnia się dużą odpornością na destrukcyjne czynniki.

Włókno szklane charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, przez co sprawdza się idealnie, gdy trzeba odbudować ząb np. po leczeniu kanałowym. Taki ząb jest zazwyczaj kruchy i podatny na złamania, dlatego jego odbudowa jest konieczna jeśli chcemy tego uniknąć. odbudowa zęba na włóknie szklanym, alchemia uśmiechu
odbudowa kompozytowa zęba na włóknie szklanym
odbudowa zeba na włóknie szklanym warszawa

Jak wygląda odbudowa zęba na włóknie szklanym?

W trakcie zabiegu lekarz usuwa częściowo materiał umieszczony w kanałach zęba za pomocą specjalnego wiertła. Następnie przymierza włókno szklane, aby ustalić jaki rozmiar będzie najlepszy. Ważne jest, aby włókno było ściśle umieszczone w kanale zęba. Gdy wszystko jest gotowe, można je zacementować na stałe. W tym celu używa się specjalnego cementu światłoutwardzalnego w kolorze zęba. Po kilkunastu sekundach można finalnie odbudować ząb kompozytem. Podobnie jak cement, kompozyt również dobierany jest do koloru naturalnych zębów, dzięki czemu odbudowa jest wykonana bardzo estetycznie. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby ząb wyglądem i kształtem jak najbardziej przypominał pozostałe zęby Pacjenta.