Bądź z nami na bieżąco

Leczenie zębów mlecznych u dzieci

Dbanie o zęby mleczne jest tak samo ważne jak dbanie o zęby stałe. Dlatego istotne jest, aby umówić się z dzieckiem u dentysty już w momencie, gdy pojawi się pierwszy ząbek. Leczenie zębów mlecznych zależne jest przede wszystkim od tego, jak dziecko reaguje na spotkanie ze stomatologiem. Dzieci, które przychodzą do gabinetu regularnie co 3 miesiące na wizyty kontrolne zdecydowanie lepiej znoszą sam proces leczenia, ponieważ ufają swojemu dentyście.

leczenie mlecznych zębów u dzieci

Jak wygląda leczenie zębów u dzieci?

Leczenie zębów u dzieci powinno być przeprowadzone w taki sposób, aby nie zniechęcić Małego Pacjenta do dalszych wizyt w gabinecie. Wizytę rozpoczynamy od rozmowy z dzieckiem i przeglądu jamy ustnej, aby oswoić go z sytuacją. Następnie przystępujemy do zabiegu i wykonujemy całkowicie bezbolesne znieczulenie. Z usuwaniem próchnicy czekamy aż do momentu, gdy dziecko poinformuje nas, że jest już znieczulone. Cały zabieg trwa zawsze zaledwie kilka minut dzięki współpracy lekarza i asystentki. Chcemy, aby dziecko spędziło jak najmniej czasu na fotelu i mogło wrócić do domu. 

W naszym gabinecie możliwe jest założenie kolorowej plomby lub takiej w kolorze zęba. Obie są tak samo wytrzymałe. Decyzja należy do Małego Pacjenta oraz jego Rodziców. Po wizycie dziecko zawsze otrzymuje od nas niewielki upominek za odwagę. 

Profilaktyka jamy ustnej u dzieci

Aby uchronić dziecko przed próchnicą ważna jest odpowiednia profilaktyka jamy ustnej w domu oraz wykonywanie fluoryzacji w gabinecie stomatologicznym. Zabieg fluoryzacji warto jest odbywać co 6 miesięcy lub według wskazań lekarza prowadzącego, jeśli nie ma fluoryzacji w przedszkolu.