Bądź z nami na bieżąco

Protetyka na implantach

Wykonanie uzupełnień protetycznych na implantach pozwala przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej. Brak chociażby jednego zęba zaburza cały ten proces i niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. Wszczepienie implantu, a następnie wykonanie protetyki na implantach jest najlepszy możliwym rozwiązaniem, ponieważ implant odtwarza funkcje i wygląd własnego zęba. Uzupełnienia protetyczne (korona, most, proteza na implantach) wykonane są także tak, aby jak najbardziej odwzorować naturalne zęby. 

Rodzaje uzupełnień protetycznych na implantach

W zależności od potrzeb naszych Pacjentów możemy zaproponować różne rozwiązania uzupełnień protetycznych na implantach. Wszystkie prace protetyczne są wykonane z użyciem najwyższej jakości materiałów. Niezwykle ważne jest dla nas, aby każda z prac spełniała swoje funkcje oraz jak najbardziej przypominała własny ząb. Kolor i kształt uzupełnień protetycznych  jest zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb. 

wszczepienie implantu i protetyka na implantach

Korona na implancie - jest to pojedyncza korona oparta na jednym implancie. Zazwyczaj wykonuje się ją, gdy brakuje jednego zęba

Most na implantach - jest to kilka koron połączonych ze sobą i opartych na filarach, czyli implantach. Mogą to być np. trzy zawieszone zęby na dwóch implantach lub duży most porcelanowy na wszystkie zęby (w przypadku bezzębia) oparty na czterech lub sześciu śrubach. 

Proteza na implantach - jest to rozwiązanie dla Pacjentów z całkowitym bezzębiem. Most oparty jest na kilku implantach znajdujących się w szczęce lub żuchwie.

Wykonanie pracy protetycznej na implantach

Aby wykonać uzupełnienie protetyczne na implancie w pierwszej kolejności należy odsłonić implant i wymienić śrubę zamykającą na śrubę gojącą. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po około tygodniu można pobrać wyciski lub skan zębów, aby technik mógł wykonać pracę. Gotowe uzupełnienie przychodzi do gabinetu po około tygodniu i wtedy możemy umieścić je w jamie ustnej Pacjenta. Praca protetyczna zostaje przykręcona do implantu na stałe, dzięki czemu nie musi się on martwić tym, że wypadnie w trakcie żucia czy mówienia.