Halitoza to problem, który dotyka nawet co drugiego Polaka. Aby się go pozbyć konieczna jest wizyta u specjalisty.
Zamknięcie perforacji w zębie
Leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu stomatologicznego jest zabiegiem bardzo ryzykownym, który niesie za sobą wiele różnych konsekwencji. Jedną z nich może być zrobienie tzw. perforacji. Perforacja w zębie to inaczej przebicie ścianki kanału zęba. Chociaż zazwyczaj Pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że miało to miejsce podczas wizyty, problem zazwyczaj nie znika samoistnie. Ząb z perforacją zazwyczaj daje dolegliwości bólowe w ciągu następnych kilku miesięcy lub lat. Wokół zęba tworzy się wówczas stan zapalny w kości, który jak najszybciej należy wyeliminować, ponieważ może on prowadzić do utraty zęba.
Zamykanie perforacji w zębie
Zamykanie perforacji w zębie jest zabiegiem bardzo trudnym, wymagającym dużej precyzji, więc bez użycia mikroskopu nie da się tego wykonać. W naszym gabinecie przyjmują tylko endodonci z wieloletnim doświadczeniem, którzy zabiegi wykonują w powiększeniu. Zwiększa to znacząco szanse na skuteczne leczenie i rozwiązanie problemu z jakim zgłosił się do nas Pacjent.
Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego stomatolog określa, w którym miejscu znajduje się perforacja w kanale zęba. Następnie opracowuje kanały zęba i zamyka perforację za pomocą specjalnego cementu. Taki ząb jest gotowy do wypełnienia kanałów, a następnie do odbudowy.
Pacjenci, u których pojawił się bardzo duży stan zapalny powinni zgłaszać się na regularne kontrole rentgenowskie, aby ustalić czy prawidłowe przeleczenie zęba i zamknięcie perforacji przyniosło oczekiwane rezultaty. Czasami zdarza się, że stan zapalny znika całkowicie nawet po kilku latach, dlatego warto jest go obserwować.