Bądź z nami na bieżąco

Wszczepienie implantu

Implanty stomatologiczne to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy odtworzyć utracony ząb. Implant idealnie odwzorowuje korzeń zęba, na którym po kilku tygodniach zostaje umieszczona korona porcelanowa. Wszczepienie implantu jest trudnym i złożonym zabiegiem, wymagającym dużego doświadczenia ze strony chirurga. W Alchemii Uśmiechu zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest przez specjalistę, chirurga twarzowo-szczękowego.

wszczepienie implantu zębowego

Implant stomatologiczny

Implant stomatologiczny swoim wyglądem przypomina śrubę. W związku z tym, że jest zrobiony z tytanu nie powoduje u Pacjentów reakcji alergicznej. W naszym gabinecie stosujemy jedynie implanty znanych i renomowanych firm, dzięki czemu mamy pewność, że są one wykonane z najlepszej jakości tytanu bez domieszek innych metali. Warto zwrócić na to uwagę decydując się na wszczepienie implantu. Firmy, z którymi współpracujemy oferują również bezpłatnie kolejny implant, gdyby poprzedni nie przyjął się z jakiegoś powodu (nie zastosowanie się do zaleceń lekarskich lub choroba).

Jak wygląda wszczepienie implantu?

Wszczepienie implantu w Alchemii Uśmiechu zawsze poprzedzone jest konsultacją z chirurgiem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i wykona diagnostykę. Aby wszczepić implant niezbędne jest także wykonanie tomografii komputerowej. Może się okazać, że do wszczepienia implantu konieczne jest także wykonanie szablonu implantologicznego. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy w jamie ustnej panują trudne warunki, takie jak np. zbyt cienki wyrostek zębodołowy lub planowane jest wszczepienie kilku implantów. 

Samo wszczepienie implantu jest zabiegiem bezbolesnym i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Najpierw chirurg nacina dziąsło, a następnie odsuwa je, aby w móc wszczepić implant w kość. Kolejnym krokiem jest przygotowanie miejsca w kości, gdzie zostanie umieszczona śruba. W tym celu używamy wielu różnych wierteł oraz soli fizjologicznej. Gdy przestrzeń pod implant jest już gotowa, wówczas chirurg bardzo wolno go tam umieszcza. Na koniec zakłada śrubę zamykającą, a całość zaszywa. Implant zostaje umieszczony pod dziąsłem i przez okres gojenia jest całkowicie niewidoczny. Szwy należy zdjąć po około 7 dniach od zabiegu.