Bądź z nami na bieżąco

Leczenie chorób przyzębia

Rozwój chorób przyzębia ma bardzo różne podłoże, od czynników genetycznych, po nieodpowiednią higienę jamy ustnej. Dlatego, aby wdrożyć efektywne leczenie konieczna jest diagnostyka oraz przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego z Pacjentem. W Alchemii Uśmiechu leczeniem periodontologicznym zajmuje się lekarz w trakcie specjalizacji z periodontologii we współpracy z pozostałymi naszymi specjalistami. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Pacjentom kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Rodzaje i objawy chorób przyzębia

stan zapalny dziąseł leczenie chorób przyzębia, periodontologia

Najpowszechniejszą chorobą przyzębia jest stan zapalny dziąseł, który objawia się ich zaczerwienień, rozpulchnieniem, bólem oraz krwawieniem. Pacjenci, którzy zauważą krew w trakcie mycia czy nitkowania zębów powinni niezwłocznie zgłosić się do gabinetu w celu diagnostyki i szybkiego rozwiązania problemu. Stan zapalny dziąseł może być spowodowany np. złą higieną jamy ustnej, używaniem szczoteczki do zębów ze zbyt twardym włosiem czy paleniem papierosów. 

Inną znaną chorobą przyzębia jest paradontoza, która najczęściej jest dziedziczna. Dlatego jeśli w najbliższej rodzinie stwierdzono przypadki paradontozy, warto jest zgłosić się do periodontologa, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i wdroży leczenie zapobiegawcze. 

Leczenie chorób przyzębia

Leczenie chorób przyzębia należy przede wszystkim zacząć od zmiany nawyków higienizacyjnych. Periodontolog zaleci odpowiednią szczoteczkę do zębów oraz pastę, która pomoże złagodzić stan zapalny dziąseł i będzie bezpieczna dla zębów. 

W trakcie leczenia chorób przyzębia ważna jest także profilaktyka jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym. W tym celu konieczne jest umawianie się na regularne czyszczenie zębów. Dzięki wykonywaniu skalingu i piaskowania można skutecznie oczyścić zęby z kamienia i osadu oraz zabezpieczyć je przed próchnicą.