Bądź z nami na bieżąco

Implantologia stomatologiczna

Implantologia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się odbudową utraconych zębów za pomocą specjalnych tytanów śrub, które zostają wszczepione w jamie ustnej. Jest to całkowity przełom w stomatologii i technika, która z powodzeniem zajmuje miejsce mostów protetycznych czy protez zębowych. Dziś nawet Pacjenci z całkowitym bezzębiem znów mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, a to wszystko właśnie za sprawą implantów. Warto jednak zaznaczyć, że implantologia to także wszystkie zabiegi potrzebne do wszczepienia śruby oraz protetyka na implantach, która zawsze jest dostosowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

implantologia

Zabiegi implantologiczne w Alchemii Uśmiechu

Leczenie implantologiczne w Alchemii Uśmiechu

Leczenie implantologiczne jest procesem złożonym wymagającym planu leczenia opracowanego przez lekarzy wielu specjalizacji. Aby było ono skuteczne muszą ze sobą współpracować chirurg twarzowo-szczękowy, protetyk, periodontolog i higienistka stomatologiczna. Dzięki temu wszczepienie implantu jest zabiegiem nie tylko bezpiecznym, ale i przewidywalnym.

W Alchemii Uśmiechu przykładamy także dużą wagę do tego, aby przez zabiegiem implantologicznym wykonać szczegółową diagnostykę, która pomoże nam zaplanować całe leczenie. W tym celu Pacjent powinien wykonać pantomogram i tomografię komputerową. Jest to niezwykle istotne, ponieważ implant zazwyczaj pozostaje w jamie ustnej do końca życia, dlatego jego umiejscowienie ma ogromne znaczenie.

Wszystkie zabiegi z zakresu implantologii są przeprowadzone z wyjątkową dbałością o sterylność i czystość w gabinecie. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań do minimum. Nad wszystkim czuwają nasze doświadczone asystentki stomatologiczne, które specjalizują się w pracy z chirurgiem twarzowo-szczękowym.