Bądź z nami na bieżąco

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem chorób przyzębia, w tym także groźnej paradontozy. Leczenie periodontologiczne jest bardzo istotne, ponieważ szacuje się, że ponad 90% osób po 35. roku życia ma problemy z dziąsłami. Dzięki leczeniu periodontologicznemu można nie tylko skutecznie rozwiązać ten problem, ale również wdrożyć odpowiednią profilaktykę, aby więcej do niego nie dopuścić. Dlatego właśnie w Alchemii Uśmiechu periodontolog ściśle współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji oraz z higienistką stomatologiczną, aby zapewnić naszym Pacjentom opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

periodontologia

Leczenie periodontologiczne w Alchemii Uśmiechu

Kompleksowe leczenie przyzębia

Zdrowie jamy ustnej ma ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu, dlatego każdy, nawet najmniejszy problem związany z zębami należy rozwiązać jak najszybciej. Wielu Pacjentów wciąż bagatelizuje problem objawy takie, jak krwawienie z dziąseł czy ich zaczerwieniony kolor, a są to pierwsze oznaki stanu zapalnego dziąseł. Nieleczony stan zapalny dziąseł pogłębia się i może doprowadzić do problemów z żuciem pokarmów czy dolegliwości bólowych, na które nie pomagają ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Oprócz tego jest to też najszybsza droga do dużo groźniejszej choroby, jaką jest paradontoza.

Dlatego właśnie, jak tylko pojawia się pierwsze objawy chorób przyzębia należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa. Periodontolog zajmuje się kompleksowym leczeniem dziąseł i pomoże w skutecznym leczeniu. Aby leczenie było efektywne potrzebna jest odpowiednia diagnostyka: zbadanie kieszonek dziąsłowych, ogólny przegląd jamy ustnej, pantomogram oraz szczegółowy wywiad z Pacjentem. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualny plan leczenia periodontologicznego.

Należy pamiętać, że samo leczenie w gabinecie to nie wszystko. Chociaż Pacjenci periodontologiczne zobligowani są do regularnych wizyt kontrolnych i odbywania czyszczenia zębów u higienistki stomatologicznej, to również ważna jest odpowiednia profilaktyka jamy ustnej. Warto więc zwrócić uwagę na wybór pasty i szczoteczki do zębów oraz technikę ich mycia.