Bądź z nami na bieżąco

Endodoncja pod mikroskopem

Endodoncja pod mikroskopem zajmuje się leczeniem kanałowym zębów. W Alchemii Uśmiechu specjalizujemy się w zabiegach tego typu, a Pacjenci przyjeżdżają do nas nawet z najdalszych zakątków Polski. Endodoncja mikroskopowa obejmuje także zabiegi takie, jak usuwanie złamanych narzędzi czy wkładów koronowo-korzeniowych, aby umożliwić dalszą odbudowę protetyczną zębów. Dzięki zastosowaniu mikroskopu możemy nie tylko zwiększyć skuteczność samego zabiegu, ale również zapewnić bezpieczeństwo podczas jego wykonywania. W powiększeniu bowiem możemy dostrzec dodatkowe kanały w zębie czy mikropęknięcia korzenia.

endodoncja pod mikroskopem

Zabiegi z zakresu endodoncji mikroskopowej

Dlaczego trzeba leczyć zęby kanałowo?

Często Pacjenci zastanawiają się, czy ząb koniecznie trzeba leczyć kanałowo, zwłaszcza jeśli nie daje dolegliwości bólowych. Kiedy próchnica w zębie jest na tyle rozległa, że dotarła aż do kanałów zęba, wymaga on pilnego leczenia kanałowego. Bakterie próchnicowe powodują bowiem zapalenie miazgi, która prędzej czy później sprawi, że pojawi się ból. Zazwyczaj dzieje się tak w momencie, gdy spada odporność lub następuje stresujący okres w życiu. Odwlekanie leczenia kanałowego może przynieść szereg przykrych konsekwencji, takich jak np. pojawienie się przetoki ropnej, a nawet usunięcie zęba.

Innym powodem, dlaczego należy leczyć ząb kanałowo jest jego złamanie. Często zdarza się, że ząb złamał się tak głęboko, iż odsłonił wejście do kanałów zęba. Wtedy, aby móc go odbudować protetycznie konieczne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem.