Bądź z nami na bieżąco

Usuwanie zębów mlecznych w gabinecie stomatologicznym

Zęby mleczne pełnią bardzo ważną funkcję już od pierwszych chwil, gdy pojawiają się w jamie ustnej. Dlatego właśnie należy o nie odpowiednio dbać i regularnie odwiedzać stomatologa. Z czasem wypadają samoistnie, a ich miejsce zajmują zęby stałe. Zdarza się jednak, że mleczaki z różnych powodów należy usunąć w gabinecie stomatologicznym. Usuwanie zębów mlecznych jest szybkim i całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Jednak, aby był on przeprowadzony w sposób jak najmniej stresujący dla dziecka, warto się do niego przygotować już w domu

usuwanie zebow mlecznych w gabinecie stomatologicznym

Jak wygląda usuwanie mleczaków?

Zabieg usuwania zębów mlecznych jest tak naprawdę szybki i całkowicie bezbolesny. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w leczeniu dzieci, dlatego też wiedzą, że w przypadku niecierpliwych Małych Pacjentów czas odgrywa kluczową rolę. W związku z tym lekarz i asystentka stomatologiczna pracują przez cały czas „na cztery ręce”, aby jak najszybciej usunąć ząb. 

Sam zabieg usuwania mleczaka zaczynamy od znieczulenia. Nigdy nie usuwamy zębów bez jego wykonania, aby nie wzbudzić w dziecku niepotrzebnej traumy. Lekarz wykonuje znieczulenie całkowicie bezboleśnie, a następnie czeka aż zacznie działać. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi wyjmuje ząb mleczny, a w jego miejsce zakłada sterylny gazik, który należy trzymać w ustach przez około 30 minut. 

Jak przygotować dziecko na usunięcie zęba?

Usuwanie zębów mlecznych jest zabiegiem, do którego należy odpowiednio przygotować dziecko w domu. W związku z tym, że jest to stresująca wizyta zarówno dla Małego Pacjenta i jego Rodziców, warto jest wcześniej skorzystać z naszego poradnika i dowiedzieć się, jak różnicować z dzieckiem na temat wizyt u stomatologa.