Bądź z nami na bieżąco

Aparat stały metalowy

Aparat stały metalowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi o leczenie ortodontyczne. Można prostować zęby niezależnie od wieku i płci. Co więcej, aparaty ortodontyczne metalowe, których używamy w Alchemii Uśmiechu mają bardzo małe zamki, przez co nie są już tak bardzo widoczne. Do wyboru jest także kolor ligatur: mogą być we wszystkich możliwych kolorach tęczy lub po prostu w kolorze zamków. Wybór należy do Ciebie!

Konsultacja ortodontyczna w Alchemii Uśmiechu

Leczenie ortodontyczne należy zacząć przede wszystkim od konsultacji ortodontycznej. Ortodonta oceni stan jamy ustnej i przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski. Na wizycie zostaną wykonane również modele ortodontyczne za pomocą skanera wewnątrzustnego iTero. Pacjent otrzymuje także skierowanie na dwa zdjęcia rentgenowskie: pantomogram i cefalometrię. Na podstawie tych wszystkich informacji powstanie plan leczenia ortodontycznego, który zostanie omówiony na kolejnej wizycie.

aparat ortodontyczny stały metalowy, Rodzaje aparatów ortodontycznych

Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu stałego metalowego

Aparat stały metalowy to jedno z dostępnych rozwiązań, aby skutecznie wyprostować zęby i poprawić estetykę uśmiechu. Jest to zdecydowanie najtańszy model aparatu. Największą popularnością cieszy się zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, ponieważ kolorowe ligatury tworzą niesamowite wzory. Wymieniamy je co wizytę, więc przez cały okres leczenia można tak naprawdę nosić je w różnych konfiguracjach.

Wizyty kontrolne z aparatem stałym metalowym odbywają się średnio co 4-6 tygodni. Wymieniamy wówczas druty na coraz mocniejsze, aby na zęby mogła oddziaływać odpowiednia siła. Drut przymocowany jest do zamków właśnie za pomocą ligatur. Czas leczenia ortodontycznego za pomocą stałego aparatu metalowego wynosi około 1,5 roku, jednak jest to zależne od wady zgryzu i tego, jak Pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń lekarskich.