Bądź z nami na bieżąco

Licówki pełnoceramiczne

Licówki pełnoceramiczne to spełnienie marzeń o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć ładne zęby w stosunkowo krótkim czasie. Licówki porcelanowe zostają wykonane i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta: ich kolor i kształt zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Warto więc wiedzieć, jak wygląda wykonanie licówek porcelanowych i jak długo trwa proces ich przygotowania. W naszym gabinecie każdy Pacjent otrzymuje plan leczenia z kosztorysem, dzięki czemu może zaplanować swoje wizyty nawet na kilka tygodni do przodu. 

licówki porcelanowe warszawa

Plusy licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe mają bardzo dużo plusów. Przede wszystkim pozwalają na stałe zmienić kolor, kształt i ogólny wygląd własnych zębów. Dzięki nim można m.in. powiększyć zbyt drobne zęby, zamknąć diastemę lub inne przerwy między zębami oraz na stałe sprawić, że będą jaśniejsze nawet o kilka tonów. Co więcej, licówki porcelanowe w większości przypadków nie potrzebują szlifowania zdrowych zębów, jak to ma miejsce np. podczas wykonywania koron porcelanowych. Stomatolog jedynie matowi szkliwo, aby móc przykleić do nich licówki. Średnia przeżywalność porcelany wynosi około 10 lat, jeśli jednak Pacjent dba o licówki i zgłasza się na regularne wizyty kontrolne, ten czas może się znacznie wydłużyć. 

Wykonanie licówek pełnoceramicznych

Aby wykonać licówki porcelanowe należy zgłosić się w pierwszej kolejności na konsultację protetyczną. Lekarz stomatolog oceni stan zębów i przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, aby ustalić jakie są oczekiwania Pacjenta względem zabiegu. Przede wszystkim sam proces wykonywania licówek zaczynamy od zrobienia modeli diagnostycznych, na podstawie których zostanie przygotowana wizualizacja nowego uśmiechu oraz mock-up, czyli zęby tymczasowe. Tymczasowy uśmiech zostaje założony na zęby Pacjenta na okres kilku dni, aby móc ocenić czy to jest właśnie to, o czym marzy. W trakcie noszenia mock-up’u Pacjent ma za zadanie zastanowić się, czy chciałby cokolwiek zmienić w ich wyglądzie, ponieważ po wykonaniu licówek porcelanowych nie będzie już takiej możliwości. 

Samo wykonanie licówek trwa około tygodnia. Po tym czasie Pacjent zgłasza się na wizytę do gabinetu, abyśmy mogli zacementować je na stałe. Wklejanie ich trwa od kilkunastu minut do nawet kilku godzin, w zależności od tego, ile zębów zostało poddanych zabiegowi. Po wszystkim można wrócić do codziennych obowiązków bez konieczności stosowania białej diety. O licówki należy dbać podobnie, jak o swoje własne zęby: szczotkować, nitkować i używać płukanki stomatologicznej. Ważne są także wizyty kontrolne według wskazań lekarza prowadzącego.