Bądź z nami na bieżąco

Protezy protetyczne

Dzięki protezie Pacjenci z całkowitym bezzębiem znów mogą odzyskać radość życia. Jest to rozwiązanie nie tylko stosunkowo tanie, ale również pozwala oszczędzić czas – wykonanie protezy trwa około 2 tygodni. Wygląd, kształt i kolor zębów zawsze dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i preferencji Pacjenta. Dzięki temu proteza wygląda bardzo naturalnie i nikt nie domyśli się, że znajduje się w jamie ustnej. Oczywiście proteza jest także tańsza alternatywą, gdy brakuje pojedynczych zębów lub jako rozwiązanie tymczasowe w trakcie gojenia implantów.

Rodzaje protez protetycznych

W Alchemii Uśmiechu wykonujemy różne rodzaje protez, w zależności od tego, czego oczekują nasi Pacjenci. Najczęściej wybierane są: protezy akrylowe i protezy szkieletowe. Oba rozwiązania są naprawdę korzystne dla Pacjenta, jednak warto wiedzieć w jakich wypadkach się sprawdzają najlepiej.

Proteza akrylowa to najczęściej wykonywana proteza w przypadku bezzębia. Gdy Pacjent nie ma już własnych zębów, wówczas potrzebuje protezy, która będzie opierać się na dziąsłach bez podrażniania ich podczas spożywania pokarmów i mówienia. Akryl ma kolor dziąseł, przez co jest praktycznie niezauważalny. Aby wykonać protezę akrylową potrzebujemy około 4-5 wizyt w odstępie kilku dni.

Proteza szkieletowa to połączenie protezy akrylowej z metalowa konstrukcją. Wykonujemy ją u Pacjentów, którzy mają jeszcze część swoich zębów. To właśnie na nich opiera się metalowa konstrukcja, dzięki czemu trzyma się stabilnie i nie przeszkadza w trakcie wykonywania codziennych czynności.

protezy na implantach warszawa

Jak dbać o protezę zębową?

Wielu Pacjentów zastanawia się, jak dbać o protezę zębową, aby służyła jak najdłużej. Przede wszystkim protezę należy wyciągać na noc i przechowywać w suchym miejscu. Myjemy ją przy użyciu bieżącej wody i mydła lub specjalnych preparatów do czyszczenia. Pasta do zębów zawiera środki ścierne, które uszkadzają akrylowe części protezy. W miejscach tych szybciej zbiera się osad i może rozwijać się grzybica, zwłaszcza gdy Pacjent śpi w protezie. Protezę należy wymieniać regularnie co kilka lat, ponieważ nawet u Pacjentów z bezzębiem warunki w jamie ustnej się zmieniają i nawet idealnie pasująca do tej pory proteza protetyczna może ranić śluzówkę.