Bądź z nami na bieżąco

Odbudowa zęba kompozytem

Odbudowa zęba kompozytem to całkowicie bezpieczna i mało inwazyjna metoda, aby przywrócić mu dawny kształt i wygląd. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż odbudowa protetyczna. Sprawdzi się zwłaszcza u osób, które z różnych względów nie chcą zdecydować się na wykonanie korony porcelanowej lub jako odbudowa tymczasowa. Metoda ta pozwala odbudować zniszczone zęby na ważną uroczystość lub służy jako odbudowa tymczasowa do późniejszej pracy ostatecznej.

O odbudowie zęba kompozytem mówimy wtedy, gdy tkanki zęba uległy znacznemu zniszczeniu (próchnica lub uraz mechaniczny). Wówczas więcej niż jedna powierzchnia zęba wymaga założenia wypełnienia. Kompozyt używany do odbudowy zęba zawsze dostosowany jest do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Ważne jest, aby jego kolor pasował do pozostałych zębów, dzięki czemu będzie wyglądać naturalnie. W naszym gabinecie używamy tylko i wyłącznie materiałów znanych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu możemy zapewnić jakość usług na najwyższym poziomie. 

Jak wygląda odbudowa zęba kompozytem?

Aby odbudować ząb kompozytem lekarz w pierwszej kolejności znieczula Pacjenta. Znieczulenie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Często Pacjenci pytają czy jest ono konieczne? Przy odbudowie zęba zazwyczaj zakładana jest formówka lub paski separujące ząb od pozostałych zębów, co jest mało komfortowe, a dzięki zastosowaniu znieczulenia Pacjent może przestać się zrelaksować. Następnie lekarz przygotowuje ząb pod odbudowę za pomocą specjalnych narzędzi i mikroskopu stomatologicznego. Kompozyt zakładany jest za pomocą warstw, które należy naświetlać lampą. Światło ultrafioletowe sprawia, że staje się on twardy i odporny na zniekształcenia. Po odbudowie zęba kompozytem należy sprawdzić czy nie jest on za wysoki w zgryzie. Używa się do tego kalki, którą Pacjent przygryza. Ząb musi pasować idealnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt wysoka plomba może prowadzić do jego złamania. 

Jest to rozwiązanie bardzo szybkie, przynoszące zaskakujące efekty. Dzięki takiemu zabiegowi Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem, o którym zawsze marzył. Co więcej, całkowita odbudowa odbywa się na jednej wizycie.

leczenie zębów alchemia uśmiechu wypełnienie kompozytowe