Bądź z nami na bieżąco

Skaner wewnątrzustny

Skaner wewnątrzustny to przełom w stomatologii. Dzięki niemu można uzyskać bardzo dokładny obraz zębów bez konieczności wykonywania nieprzyjemnych wycisków. Jest to znaczne ułatwienie zwłaszcza dla Pacjentów z silnym odruchem wymiotnym, którzy do tej pory nie mogli skorzystać z wielu rozwiązań stomatologicznych. Skanowanie wewnątrzustne pomaga przy planowaniu leczenia ortodontycznego oraz wykonywaniu prac protetycznych, takich jak licówki porcelanowe czy mosty protetyczne. 

Jak działa skaner wewnątrzustny?

skaner wewnątrzustny itero

W czasie skanowania na ekran monitora zostaje przesłany rzeczywisty obraz zębów w wersji 3D. Dzieje się tak dlatego, że końcówka skanera zbiera informacje i wykonuje kilka tysięcy zdjęć w ciągu zaledwie kilku minut. Obraz jest więc bardzo dokładny, obejmuje wszystkie powierzchnie każdego zęba, dzięki czemu prace protetyczne są tak dokładne. Zapisany plik trafia niemalże od razu prosto do pracowni protetycznej, z którą współpracujemy, więc wykonanie pracy protetycznej jest dużo szybsze, a ryzyko wykonywania jakichkolwiek poprawek minimalne. 

Zastosowanie skanera wewnątrzustnego pozwala nam planować także leczenie ortodontyczne i implantologiczne na odległość z innymi lekarzami. Przesłany obraz zębów jest tak precyzyjny, że planowanie nigdy wcześniej nie było aż tak dokładne. Dodatkowo, dzięki wizualizacji uśmiechu możemy dokładnie omówić z Pacjentem cały proces leczenia, co zdecydowanie ułatwia nam komunikację.