Bądź z nami na bieżąco

Leczenie ortodontyczne dzieci

Aparaty ruchome to świetne rozwiązanie w przypadku leczenia wad zgryzu u dzieci. Płytkę Swartza możemy wykonać w dowolnym kolorze, z brokatem lub zatopioną figurką. Aparat z ulubionym bohaterem z bajki działa motywująco na dzieci, które zdecydowanie chętniej chcą go nosić. Stosowanie się do zaleceń ortodonty i systematyka w noszeniu przynoszą bardzo dobre efekty. Dzięki temu można uniknąć noszenia stałego aparatu ortodontycznego w przyszłości.

Konsultacja ortodontyczna z dzieckiem

leczenie ortodontyczne dzieci

Leczenie ortodontyczne dzieci zaczynamy od konsultacji ortodontycznej. Lekarz ustala wadę zgryzu i problem, z jakim Pacjent zgłasza się na wizytę, a następnie określa jaki rodzaj aparatu ortodontycznego będzie najlepszy. Aby wykonać aparat ruchomy potrzebne są wyciski. W naszym gabinecie jednak zrezygnowaliśmy z tego na rzecz skanowania jamy ustnej. Jest ono dużo bardziej precyzyjne, a co najważniejsze szybsze. Wykonanie wycisków trwa kilka minut, natomiast skanowanie jamy ustnej zajmuje około 30 sekund. Co więcej, nie powoduje odruchu wymiotnego, więc wizyta jest dużo przyjemniejsza. 

Podczas noszenia aparatu ruchomego ważna jest systematyczność. Dziecko powinno nosić go przez kilka godzin w ciągu dnia. Nie należy zabierać aparatu do szkoły, wystarczy noszenie go po powrocie do domu i na noc. Wówczas aparat wyciągamy jedynie w trakcie jedzenia. Rodzice otrzymują także wytyczne odnośnie rozkręcania aparatu za pomocą specjalnego kluczyka. Wizyty kontrolne z aparatem ruchomym odbywają się średnio co 8-10 tygodni.