Bądź z nami na bieżąco

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dla przyszłej Mamy. Przez cały okres jej trwania warto dbać o zdrowie swoje i dziecka. W tym celu kobiety powinny odwiedzać nie tylko swojego ginekologa, ale również dentystę. Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży przeprowadzane w Alchemii Uśmiechu jest całkowicie bezpieczne i dostosowane do samopoczucia Pacjentki. Wszystkie zabiegi wykonywane są z najwyższą troską i zachowaniem procedur medycznych. Także znieczulenie stomatologiczne, którego używamy jest odpowiednie dla przyszłej Mamy i nie zagraża w żaden sposób zdrowi i życiu dziecka.

leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży

Opieka stomatologiczna kobiety ciężarnej w Alchemii Uśmiechu

Wizyty stomatologiczne w ciąży

Kobiety będące w ciąży powinny odwiedzać swojego stomatologa regularnie co 3 miesiące. W tym czasie warto również wykonać profesjonalne czyszczenie zębów, ponieważ bakterie znajdujące się w jamie ustnej dostają się do krwiobiegu wraz ze spożywaniem pokarmów i mogą być groźne dla dziecka. W skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do przedwczesnego porodu. Warto więc zadbać o zdrowie jamy ustnej na każdym etapie trwania ciąży.

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży zawsze powinno być dostosowane do jej ogólnego samopoczucia i z uwzględnieniem etapu ciąży. W związku z tym, że pierwszy trymestr ciąży jest najtrudniejszym okresem, w trakcie którego pojawiają się nierzadko nudności i wymioty, czasami lepiej jest zaczekać z jakimkolwiek leczeniem do momentu aż ustaną. Chcemy, aby Pacjentki czuły się w naszym gabinecie bezpiecznie i komfortowo, ponieważ wpływa to bezpośrednio na stan zdrowia dziecka.