Bądź z nami na bieżąco

Nakładki ortodontyczne Invisalign

Nakładki Invisalign to prawdziwy przełom w stomatologii. Dzięki nim można już w krótkim czasie wyprostować zęby i cieszyć się idealnym uśmiechem. Leczenie za pomocą przeźroczystych nakładek jest alternatywą dla stałych aparatów ortodontycznych. Często zdarza się, że Pacjenci muszą zrezygnować z leczenia ortodontycznego ze względu na wykonywaną pracę: boją się, że aparat będzie widoczny lub będą mieć problemy z wymową. Aparat Invisalign jest całkowicie niewidoczny i idealnie dopasowany do zębów, w związku z tym nie powoduje żadnego dyskomfortu. 

nakładki ortodontyczne invisalign

Zalety nakładek Invisalign

Leczenie za pomocą nakładek jest dużo prostsze niż za pomocą stałego aparatu. Przede wszystkim nie zdarzają się awarie w postaci wystającego drutu raniącego policzek czy oderwania zamka. Pacjent ma jedynie za zadanie nosić nakładkę przez minimum 23 godziny na dobę. Należy ją zdjąć jedynie do jedzenia lub picia. 

Już samo planowanie leczenia nakładkami Invisalign jest znacznie bardziej przyjemne, bo na samym początku Pacjenci mogą zobaczyć, jaki będzie efekt końcowy, co działa zdecydowanie motywująco na cały proces leczenia. 

Jak wygląda leczenie aparatem nakładkowym Invisalign?

Leczenie za pomocą nakładek zaczynamy zawsze od konsultacji ortodontycznej. Ortodonta przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski i wykonuje skan jamy ustnej, aby uzyskać pełny obraz zębów. Dodatkowo Pacjent otrzymuje skierowanie na pantomogram i zdjęcie cefalometryczne. Dzięki tym wszystkim informacjom możemy przygotować plan leczenia ortodontycznego. Po jego akceptacji Pacjent czeka już tylko na pierwszy komplet nakładek Invisalign

Gotowe nakładki przychodzą do gabinetu w ciągu dwóch tygodni i wtedy Pacjent powinien zgłosić się na wizytę do Alchemii Uśmiechu, aby je odebrać i otrzymać wszystkie niezbędne instrukcje jak poprawnie ich używać. Nakładki należy nosić i zmieniać na kolejne według wskazań ortodonty. Mniej więcej co 8 tygodni należy zgłaszać się na wizyty kontrolne

Zobacz, jak może wyglądać Twój uśmiech!

kod-qr-invisalign

Wizualizacja uśmiechu bez wychodzenia z domu? To możliwe! Zeskanuj ten unikatowy kod QR na swoim telefonie i zobacz, jak może wyglądać Twój uśmiech po leczeniu nakładkami Invisalign. 

Zadzwoń i umów się do Alchemii Uśmiechu na konsultację ortodontyczną do jednej z naszych specjalistek. Dowiedz się, jak wygląda proces leczenia ortodontycznego i czekaj na pierwszy zestaw nakładek, dzięki którym zyskasz piękny uśmiech!