Bądź z nami na bieżąco

Aparat stały samoligaturujący

Aparaty stałe samoligaturujące są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy chcieliby rzadziej odbywać wizyty kontrolne u ortodonty oraz nie martwić się o przebarwiające się ligatury. Jak sama nazwa wskazuje, aparat samoligaturujący posiada system specjalnych zamków, które zamykają drut prostujący zęby bez konieczności używania gumek. Ich mechanizm jest jednak na tyle złożony, że nie ma możliwości aby otworzyły się np. podczas jedzenia. Są więc one mniej awaryjne i dużo bardziej estetyczne  niż klasyczne aparaty.

Rodzaje aparatów ortodontycznych samoligaturujących

W Alchemii Uśmiechu wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów i mamy w swojej ofercie aż dwa aparaty samoligaturujące: metalowy i estetyczny. Oba aparaty są równie skuteczne, różnią się jedynie rodzajem zamków.

aparat ortodontyczny stały samoligaturujący

Aparat stały metalowy samoligaturujący posiada system niewielkich metalowych zamków, które działają z dużą siłą, co znacznie przyspiesza leczenie. Efekty po założeniu aparatu są widoczne już w ciągu pierwszych kilku tygodni, co działa motywująco. 

Aparat stały estetyczny samoligaturujący to najlepsze rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie chcą aby był zbyt widoczny. Porcelanowe zamki są w kolorze zęba, a metalowy drucik nie potrzebuje ligatur, aby się trzymać. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania białej diety. 

Leczenie ortodontyczne aparatem stałym samoligaturującym

Leczenie za pomocą aparatu samoligaturującego odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku klasycznego aparatu ortodontycznego. Można skrócić czas leczenia nawet o kilka tygodni. Dodatkowo wizyty kontrolne odbywają się rzadziej, co 6-8 tygodni. Jest to więc idealne rozwiązanie dla Pacjentów mieszkających zagranicą, którzy przylatują do Polski średnio co 2 miesiące.