Bądź z nami na bieżąco

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza nazywana jest inaczej stomatologią ogólną.  Wszystkie zabiegi z nią związane służą profilaktyce próchnicy i leczeniem ubytków. W Alchemii Uśmiechu wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonujemy przy użyciu mikroskopu stomatologicznego, aby mieć pewność, że próchnica została całkowicie usunięta bez naruszania zdrowych tkanek zęba. Wszyscy nasi Pacjenci, którzy zakończyli pomyślnie leczenie mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata.

stomatologia zachowawcza

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Jak wygląda leczenie zębów w Alchemii Uśmiechu?

Każdy trafiający do nas Pacjent otrzymuje plan leczenia wraz z kosztorysem. Dzięki temu wiesz, które zęby  wymagają leczenia. W ten sposób możesz z łatwością zaplanować wizyty nawet na wiele tygodni do przodu. Z nami nie zaskoczy Cię ból zęba podczas wakacji czy w trakcie przygotowań do ślubu. Leczenie ubytków próchnicowych jest zdecydowanie mniej czasochłonne i tańsze niż np. leczenie kanałowe. Dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili. Odwiedzaj swojego stomatologa regularnie co 6 miesięcy lub według wskazań lekarza prowadzącego.

Wszystkie zabiegi wykonujemy w powiększeniu, co zdecydowanie zwiększa skuteczność leczenia. Używamy tylko i wyłącznie materiałów znanych i sprawdzonych firm. Jest to szczególnie istotne przy wyborze kompozytu używanego do wypełnień i odbudowy zębów. Zależy nam na tym, aby odbudowane zęby nie tylko spełniały swoje funkcje, ale również jak najbardziej przypominały własny ząb.