Bądź z nami na bieżąco

Protetyka stomatologiczna

Prace protetyczne pozwalają Pacjentom nie tylko uzyskać wymarzony uśmiech, ale często również odbudować zęby zniszczone na skutek próchnicy czy urazów mechanicznych. Protetyka w Alchemii Uśmiechu obejmuje wykonanie m.in. koron, mostów, licówek pełnoceramicznych czy protez zębowych. Wszystkie nasze prace protetyczne są stworzone z myślą o uzyskaniu jak najlepszych efektów estetycznych oraz odtworzeniu funkcji zgryzowych. Nasi specjaliści wykorzystują w tym celu najnowszą technologię, jaka jest skaner wewnątrzustny iTero, dzięki któremu mogliśmy całkowicie zrezygnować z pobierania nieprzyjemnych wycisków.

protetyka licówki porcelanowe

Prace protetyczne wykonywane w Alchemii Uśmiechu

Jak wygląda wykonanie pracy protetycznej w Alchemii Uśmiechu?

W naszym gabinecie przykładamy szczególną uwagę do tego, czego oczekują nasi Pacjenci. Dlatego każdy zabieg poprzedzamy konsultacją i przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu medycznego. Praca protetyczna ma nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim powinna spełniać swoje funkcje. Dlatego też staramy się ją dostosować zawsze do indywidualnych potrzeb Pacjenta, aby mogła mu służyć przez długie lata.

Aby zapewnić naszym Pacjentom komfort podczas wizyt całkowicie zrezygnowaliśmy z pobierania wycisków, które niejednokrotnie powodowały odruch wymiotny. Wielu Pacjentów musiało wówczas porzucić swoje marzenia o pięknym uśmiechu. Dziś wyszliśmy na przeciw ich oczekiwaniom i możemy zaoferować skan jamy ustnej. Przesyłanie obrazu zębów za pomocą skanera iTero trwa zaledwie kilka sekund.

Samo wykonanie pracy protetycznej jest ściśle ustalone z Pacjentem i technikiem, który służy radą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Kolor i kształt pracy zawsze dostosowany jest do warunków panujących w jamie ustnej, aby zapewnić jak najwyższą estetykę i sprawić, że nowy uśmiech będzie wyglądać jak najbardziej naturalnie.