Najnowsze trendy w stomatologii

Najnowsze trendy w stomatologii

Zobacz jakie są najnowsze trendy w stomatologii, bo  to jedna z tych dziedzin, która rozwija się zdecydowanie najszybciej. Materiały używane niegdyś do leczenia zębów odchodzą już do lamusa, a sprzęty zastępowane są coraz nowocześniejszymi. Takim właśnie sposobem z gabinetów stomatologicznych zniknęły wypełnienia amalgamatowe, a standardowe wyciski zastąpione zostały skanem zębów. W związku z tym, że Alchemia Uśmiechu chce zapewnić usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie, również podąża z duchem czasu i oferuje swoim Pacjentom tylko najlepsze rozwiązania!

Spis treści:

  1. Skanowanie jamy ustnej
  2. Nakładki ortodontyczne Invisaligne
  3. Leczenie bruksizmu
  4. Wizyta w Alchemii Uśmiechu

 Najnowsze trendy w stomatologii- skanowanie jamy ustnej

Skaner wewnątrzustny to jedno z najlepszych rozwiązań w stomatologii. W ciągu zaledwie kilku minut możemy uzyskać dokładny obraz zębów bez konieczności pobierania wycisków. Jest to nie tylko bardziej precyzyjny, ale również bardziej komfortowe zwłaszcza dla osób, które mają problem z odruchem wymiotnym.

Co więcej, skanowanie jamy ustnej pozwala znacznie przyspieszyć wykonanie konkretnej pracy protetycznej, ponieważ od razu przesyłany jest od razu do pracowni protetycznej. Oprócz tego korony, mosty protetyczne czy licówki są także idealnie dopasowane do zgryzu, w związku z czym nie ma konieczności ich poprawiania. Jest to więc idealne rozwiązanie także dla tych osób, którym zależy na czasie. Skaner pozwala znacznie przyspieszyć cały ten proces.

Nakładki ortodontyczne Invisaligne

Jednak skaner stomatologiczny możemy wykorzystać także w przypadku leczenia ortodontycznego, a konkretniej do zaplanowania leczenia za pomocą nakładek stomatologicznych. Nasze ortodontki pracują przy użyciu najnowocześniejszych i najlepszych na rynku nakładek Invisalign. Badania potwierdzają, że metoda nakładkowa w ciągu najbliższych 10 lat może całkowicie zrewolucjonizować stomatologię i całkowicie wykluczyć leczenie za pomocą standardowych aparatów ortodontycznych.

Podczas wizyty ortodonta pobiera skan, dzięki któremu przygotuje indywidualny plan leczenia. Pozwoli to zaplanować ilość potrzebnych nakładek oraz przewidzieć orientacyjny czas leczenia. Co więcej, Pacjenci mogą obejrzeć jak będą wyglądały ich zęby po zakończonym leczeniu już na etapie planowania!

Skanowanie jamy ustnej

Leczenie bruksizmu

Do czego jeszcze możemy wykorzystać skaner? Do wykonania specjalnej szyny relaksacyjnej na stawy skroniowo-żuchwowe. Z racji tego, że bruksizm stał się już chorobą cywilizacyjną spowodowaną stresem, potrzebuje ich coraz więcej Pacjentów. Szyna zabezpiecza zęby przed ich niekontrolowanym ścieraniem, a nawet złamaniem! Do tego sprawia, że mięśnie znajdujące się w jamie ustnej mają szansę odpocząć od ciągłej pracy.

Pacjenci, którzy decydują się na jej wykonanie zgłaszają znaczną poprawę swojego samopoczucia już po pierwszym użyciu. Wykonanie szyny za pomocą skanera pozwala dopasować ją idealnie do warunków panujących w jamie ustnej, dzięki czemu jest ona jeszcze lepiej dopasowana, a tym samym przynosi jeszcze lepsze efekty leczenia bruksizmu.

Wizyta w Alchemii Uśmiechu

Dzięki wykorzystaniu najnowszych trendów w stomatologii nasi specjaliści mogą zaproponować leczenie na najwyższym światowym poziomie. Nie tylko stale podnosimy nasze umiejętności na różnego rodzaju kursach i szkoleniach, ale również wykorzystujemy w tym celu najnowocześniejszy sprzęt medyczny dostępny na rynku. Chcemy, aby nasi Pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem na długie lata.

 

poprzedni/następny