Zdrowy uśmiech

Jak zadbać o zdrowy uśmiech przed świętami? 

Zdrowy uśmiech to przede wsystkim  zdrowe zęby, wszystko jednak zaczyna się od profilaktyki i regularnych wizyt u dentysty. Święta to radosny i wyjątkowy czas w roku, na który wszyscy czekają. Ubieramy choinkę, przygotowujemy prezenty i chcemy olśnić wszystkich przy świątecznym stole. W tym celu warto zadbać się tylko o garderobę, ale również o swój uśmiech. Jakie więc zabiegi warto wykonać przed świętami? 

Zdrowy uśmiech zaczyna się od profilaktyki- przegląd jamy ustnej

Przegląd jamy ustnej powinno się wykonywać regularnie co 6 miesięcy lub według wskazań lekarza prowadzącego. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko wtedy można rozpoznać próchnicę na jej wczesnym etapie i rozpocząć leczenie zębów zanim pojawi się ból.

zadbaj o zęby przed świętami A ból zęba często właśnie pojawia się przy okazji świąt, ślubów czy egzaminów. Czy tak działa prawo Murphy’ego? Niestety odpowiedź na to pytanie jest zgoła inna. Podczas przygotowań i sytuacji stresowych organizm jest wyczerpany, przez co siada nasz system obronny. Dlatego właśnie pojawia się ból zęba właśnie wtedy, gdy najmniej się go spodziewamy. Ciężko jest znaleźć wówczas gabinet stomatologiczny otwarty w trakcie świąt i pozostaje nam jedynie ostry dyżur. 

Wielu Pacjentów uskarża się także na ceny leczenia kanałowego. Odpowiednio wcześnie wyleczona próchnica pozwala się przed nim ustrzec. Mała plomba to nie tylko niewielki koszt, ale także zachowanie większej ilości zdrowych tkanek zęba. Dlatego nie czekaj i umów się na wizytę do jednego z naszych specjalistów już dziś! 

Czyszczenie zębów 

Czyszczenie zębów to nie tylko zabieg poprawiający estetykę zębów, ale przede wszystkim profilaktyczny. W Alchemii Uśmiechu składa się on z 4 etapów:

  • skalingu (usuwania kamienia za pomocą ultradźwięków),
  • piaskowania (usuwania osadu przy pomocy wysokiego ciśnienia),
  • polerowania (wygładzenia powierzchni zębów), 
  • fluoryzacji (zabezpieczenia zębów przed próchnicą i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych).

Każdy z tych etapów jest niezwykle istotny, ponieważ tylko dzięki temu możliwe jest dokładne oczyszczenie zębów, a tym samym ochrona ich przed groźnymi chorobami przyzębia. Szacuje się, że w Polsce aż 99% osób cierpi na stan zapalny dziąseł spowodowany nieprawidłową higieną jamy ustnej. Jeśli więc chcesz uchronić się przed nadwrażliwością zębów lub krwawieniem z dziąseł podczas świąt, koniecznie umów się do naszej higienistki. 

Wybielanie zębów 

Wybielanie zębów to zabieg, który może rozjaśnić nasze zęby nawet o kilka tonów. Dzięki niemu na pewno olśnisz wszystkich gości przy wigilijnym stole. Odpowiednio wcześniej wykonany pozwoli Ci cieszyć się także wszystkimi świątecznymi potrawami, także czerwonym barszczem. Po wybielaniu bowiem należy zachować tak zwaną „białą dietę” przez okres 2 tygodni, dlatego jeśli myślisz o wybielaniu, umów się na wizytę już teraz. 

Pamiętaj jednak o tym, że aby móc wybielić zęby musisz spełniać kilka istotnych warunków:

  • mieć zdrowe zęby bez ognisk próchnicy, ponieważ nie wybiela się „chorych” zębów, 
  • zęby muszą być oczyszczone z kamienia i osadu, tylko wtedy będziesz móc cieszyć się z oczekiwanego efektu,
  • Twoje zęby nie mogą być nadwrażliwe, jest to przeciwwskazanie do wykonania zabiegu,
  • jeśli jesteś w ciąży także powinnaś zrezygnować z wybielania zębów.

Jak widzisz, zadbanie o uśmiech przed świętami nie jest wcale takie trudne! Jedyne co musisz zrobić, to zadzwonić do Alchemii Uśmiechu i umówić się na wizytę. Spiesz się, bo terminy przed świętami znikają jak świeże bułeczki! 

 

poprzedni/następny