Licówki porcelanowe bez szlifowania

Licówki porcelanowe bez szlifowania

Licówki porcelanowe to nic innego jak niezwykle cienkie płatki wykonane z materiałów przypominających w wyglądzie naturalne szkliwo. To jedno z najlepszych rozwiązań mogących znacząco poprawić estetykę poszczególnych elementów uzębienia, bez znaczącej ingerencji w strukturę zęba oraz długotrwałego leczenia.

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób, jednak z różnych względów nie może być zrealizowane. Dlatego warto zastosować rozwiązania z dziedziny stomatologii estetycznej, które pozwalają na przywrócenie pięknego uśmiechu, a zaliczają się do nich licówki porcelanowe. Dzięki licówkom zamaskujesz wszelkie niedoskonałości w uzębieniu. W Alchemii Uśmiechu wykonujemy porcelanowe licówki bez szlifowania zębów.

Wielu pacjentów zdaje sobie sprawę, że potrzebne są im korekty estetyczne uzębienia, jednak często pojawia się obawa o bolesność ewentualnego zabiegu założenia licówek porcelanowych. Przygotowywanie zębów pod licówki porcelanowe wymaga preparacji zęba w obrębie szkliwa co powoduje że zabieg ten nie jest z reguły odczuwalny. Jeżeli istnieje potrzeba dysponujemy bezbolesnym znieczuleniem. Licówki porcelanowe, licówki kompozytowe, oraz inne zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej które wykonujemy, są indywidualnie dostosowane do potrzeb, wymagań i budowy jamy ustnej naszych Pacjentów.

Licówki porcelanowe bez szlifowania, bez bólu

Alternatywą dla tradycyjnych licówek są tak zwane licówki bez preparacji (szlifowania zdrowych zębów). Co odróżnia licówki bez szlifowania od tradycyjnych rozwiązań? Licówki bez szlifowania, to nowoczesny innowacyjny, bezinwazyjny a przede wszystkimi bezbolesny sposób na natychmiastową zmianę wyglądu zębów. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności szlifowania zębów, przez co cały proces implementacji jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych licówek. Z uwagi na to, że są niezwykle cienkie (osiągają maksymalnie 0,2 – 0,3 mm grubości) można je przykleić na zęby bez wcześniejszej ingerencji w ich naturalną strukturę i natychmiast cieszyć się olśniewającym efektem. Cały zabieg jest jednocześnie odwracalny. W każdym momencie pacjent może wrócić do naturalnego wyglądu swoich zębów.

Dla większości osób, które decydują się na zabieg, najważniejsze jest bezbolesne przeprowadzenie leczenia zęba. To rozwiązanie problemów i obaw wielu osób odczuwających lęk przed wizytą u dentysty, co nie jest wcale rzadkie. Brak odgłosu szlifowania i uczucia ingerowania w strukturę zęba dla niejednego pacjenta może być czynnikiem kluczowym przy podjęciu decyzji, aby założyć licówki porcelanowe bez szlifowania.

Czym jest licówka?

Licówka jest płatkiem wykonanym z porcelany stomatologicznej (w przypadku gdy materiałem jest kompozyt są to licówki kompozytowe) przyklejanym do wargowej powierzchni uzębienia. Jej grubość może wynosić tylko zaledwie 0,3 mm grubości, dla porównania grubość zwykłych licówek to ok. 0,4-0,8 mm. Ich niezaprzeczalną zaletą jest brak konieczności szlifowania zębów. Porcelana dentystyczna, z której wykonane są nakładki pochłania i odbija światło w sposób podobny do naturalnych tkanek zęba dzięki czemu licówki zapewniają doskonały efekt estetyczny.

Kiedy zdecydować się na licówki ?

Jeśli uważamy, że nasz uśmiech, a przede wszystkim zęby nie są idealne a nie chcemy czekać długo na oszałamiający rezultat leczenie to licówki bez szlifowania będą idealnym rozwiązaniem. Kiedy w naszym uzębieniu występują nieestetyczne przerwy to dzięki licówkom możemy zamknąć szpary międzyzębowe. Nikorzystny kształt zębów? I z tym problemem poradzi sobie licówka, bo dzięki niej możemy skorygować niedoskonałości. Licówki to też doskonałe rozwiązanie, jeśli trwale chcemy zmienić kolor zębów a efekt wybielania jest dla nas niezadowalający

Zalety licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe bez szlifowania mają wiele zalet. Przede wszystkim ich zakładanie to metoda bezinwazyjna nie wymagająca szlifowania zębów, a w związku z tym nie wymaga znieczulenia. Charakteryzują się one dużą odpornością na ścieranie oraz zachowują trwale swoja barwę dzięki niskiej podatności na przebarwienia. Ta metoda to jednak przede wszystkim natychmiastowy efekt estetyczny. Co powinno nas również skłonić do założenia licówek to ich mniejsza podatność na odkładnie się płytki bakteryjnej na porcelanie.

Jak wygląda przebieg wizyt założenia licówek w Alchemii Uśmiechu?

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem już podczas tylko 2 wizyt to z pewnością rekomendujemy ci licówki bez szlifowania. Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog podczas rozmowy z pacjentem poznaje jego oczekiwania odnośnie kształtu i koloru zębów oraz przedstawia możliwe warianty poprawy estetyki uśmiechu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do wykonania licówek dentysta pobiera wycisk. Na drugiej wizycie dokonywana jest  przymiarka licówek porcelanowych w ustach pacjenta i po zaakceptowaniu wyglądu i kształtu cementuje je na stałe po czym pacjent wychodzi z gabinetu z założonymi licówkami i pięknym nowym uśmiechem.

Najczęściej zadawane pytania :

Jakie są wskazania do zastosowania licówek ?

  • niewielkie przebarwienia zębów
  • niedorozwój szkliwa i zębiny
  • nieestetyczne wypełnienia zębów przednich
  • niewielkie ubytki tkanek twardych zęba
  • diastemy i tremy pomiędzy zębami siecznymi
  • nieakceptowalny przez pacjenta kształt zębów przednich.

Czy są przeciwwskazania do licówek porcelanowych ?

Tak, przeciwwskazaniem do stosowania każdego typu licówek jest zgrzytanie zębami, niektóre wady zgryzu oraz zła higiena jamy ustnej. Licówek nie wykonuje się też na zębach martwych, po leczeniu kanałowym oraz na zębach z dużymi wypełnieniami. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne.

Czy licówki porcelanowe nie odpadają skoro zęby pod nimi nie są w ogóle szlifowane?

Dzięki zastosowaniu specjalnych wieloskładnikowych systemów do łączenia porcelany licówki porcelanowej ze szkliwem zęba nie ma takiego ryzyka. Przyklejoną licówkę porcelanową można usunąć  tylko w gabinecie poprzez jej zniszczenie i wywiercenie. Brak szlifowania zębów jest jedną z zalet poprawy kształtu zębów za pomocą licówek.

 

poprzedni/następny