licówki porcelanowe

5 powodów, dla których warto zrobić licówki porcelanowe

Wielu Pacjentów marzy o pięknym, idealnym uśmiechu, gdzie zęby są równe i białe. Bonding zębów, licówki kompozytowe czy wybielanie to tylko metody tymczasowe. Istnieje jednak skuteczne i trwałe rozwiązanie, które pozwoli spełnić marzenia – licówki porcelanowe. Dzięki nim Pacjenci mogą uzyskać wymarzony kolor, kształt i wygląd zębów na długie lata. Ale powodów, dla których warto je zrobić jest znacznie więcej!

Licówki porcelanowe się nie przebarwiają

Licówki porcelanowe wykonane są z trwałego i bardzo estetycznego materiału, który nie ulega przebarwieniom. Można więc jeść kurkumę, buraki czy pić ulubione czerwone wino i nie martwić się tym, że zostaną na nich ślady! Jest to idealna i bezpieczniejsza alternatywa niż licówki kompozytowe, które ulegają przebarwieniom. Oczywiście to, że się nie przebarwiają nie zwalnia nikogo z mycia zębów… Płytka bakteryjna pojawia się na zębach już kilka godzin po ich umyciu, a gdy nie jest regularnie usuwana zamienia się w kamień i osad. Dlatego licówki porcelanowe podobnie, jak własne zęby należy myć i nitkować minimum dwa razy dziennie.

Idealnie białe zęby bez konieczności wybielania

Decydując się na licówki porcelanowe możemy wybrać ich dowolny kolor. Dzięki temu można rozjaśnić uśmiech nawet o kilka tonów, a co więcej… to wszystko bez ich wybielania! Z racji tego, że licówki nie ulegają przebarwieniom nie ma również konieczności wybielania ich co kilka miesięcy. Wymarzony kolor będzie z nami na długo, dlatego warto już wcześniej podjąć decyzję co do wyglądu nowych zębów.

Licówki porcelanowe są świetną alternatywą dla Pacjentów, którzy marzą o pięknych, białych zębach, ale z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą skorzystać z ich wybielania. Tyczy się to również Pacjentów, którzy mają martwe zęby, które wybiela się jedynie w gabinecie stomatologicznym.

wymarzony kształt zębów

Wymarzony kształt i wygląd zębów

Wybierając licówki porcelanowe możemy także całkowicie zmienić kształt i wygląd dotychczasowych zębów. Jak to możliwe? Na pierwszej wizycie lekarz pobiera wyciski pod modele diagnostyczne, na których technik przygotuje wax-up, czyli specjalną wizualizację nowego uśmiechu. Następnie na podstawie wizualizacji stomatolog na własnych zębach zostaje założony mock-up. Jest to tymczasowa odbudowa zębów, aby Pacjent mógł zobaczyć na żywo jak będzie wyglądać jego nowy uśmiech. Z taką tymczasową pracą wraca do domu, aby na spokojnie zastanowić się czy to jest właśnie to, o czym marzy. Na tym etapie możemy eksperymentować z długością i wyglądem zębów: delikatnie je poszerzyć lub wydłużyć. Jeśli decyzja została podjęta ostatecznie – technik wykona licówki porcelanowe dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pozbycie się drobnych defektów

Licówki porcelanowe pozwalają skutecznie pozbyć się wszystkich defektów na zębach. Dzięki nim można zamknąć diastemę, wyrównać ich wysokość, zakryć plamy i przebarwienia czy je powiększyć. Oczywiście należy pamiętać o tym, że przed wykonaniem licówek należy udać się na konsultację protetyczną w celu badania zębów i ogólnego stanu jamy ustnej. Wówczas protetyk będzie mógł zaplanować leczenie oraz ocenić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania licówek.

Niestety wciąż panuje przekonanie, że licówki są rozwiązaniem wszystkich problemów, w związku z czym wielu Pacjentów jest zdziwionych, że przed ich wykonaniem należy wyleczyć zęby. Przed założeniem licówek wszystkie zęby muszą być wyleczone i odpowiednio przygotowane, dzięki czemu będą mogły posłużyć przez wiele lat!

Piękny uśmiech na lata

Pacjenci, którzy decydują się na licówki porcelanowe mogą cieszyć się pięknym uśmiechem na lata. Według przeprowadzonych badań średnia żywotność porcelany to 10 lat… ale jeśli będziemy o nie dbać i odwiedzać regularnie co 6 miesięcy stomatologa na pewno posłużą znacznie dłużej. Dla porównania bonding zębów czy licówki kompozytowe to opcja na zaledwie kilka lat, a ich żywotność i wygląd są uzależnione m. in. od diety czy stylu życia. Dlatego właśnie licówki porcelanowe są zdecydowanie najlepszą opcją dla tych osób, które chcą zmienić wygląd swoich zębów raz, a porządnie.

Zapraszamy do Alchemii Uśmiechu!

Znasz już 5 powodów, dla których warto założyć licówki porcelanowe. Następnym krokiem jest umówienie się do protetyka, który oceni stan Twoich zębów i zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie. Powiedz nam, o jakich zębach marzysz, a my spełnimy Twoje marzenie!

 

 

poprzedni/następny