Wyprostuj zęby zadbaj o piękny uśmiech

Wyprostuj zęby- zyskaj piękny uśmiech

Postanowienia noworoczne: po pierwsze, wyprostuję zęby 

Wyprostuj zęby i zyskaj piękny uśmiech w nowym roku. Dodaj do listy swoich postanowień noworocznych zadbanie o zdrowy i piękny uśmiech. Koniec roku zawsze motywuje Pacjentów do tego, aby zakończyć w życiu pewien etap i rozpocząć kolejny. Dlatego właśnie dużą popularnością cieszą się postanowienia noworoczne. Do najczęściej zaliczanych są oczywiście regularne ćwiczenia na siłowni czy rzucenie palenia. My natomiast rekomendujemy przede wszystkim zadbanie o własne zdrowie. Jeśli więc do tej pory odkładaliście wizytę u ortodonty na później, być może jest to właśnie dobry moment, aby umówić się na konsultację.

Koniec roku zawsze motywuje Pacjentów do tego, aby zakończyć w życiu pewien etap i rozpocząć kolejny. Dlatego właśnie dużą popularnością cieszą się postanowienia noworoczne. Do najczęściej zaliczanych są oczywiście regularne ćwiczenia na siłowni czy rzucenie palenia. My natomiast rekomendujemy przede wszystkim zadbanie o własne zdrowie. Jeśli więc do tej pory odkładaliście wizytę u ortodonty na później, być może jest to właśnie dobry moment, aby umówić się na konsultację. 

Wyprostuj zęby jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne składa się z kilku etapów. Przed założeniem aparatu ortodontycznego należy przejść każdy z nich. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko współpraca lekarz – Pacjent gwarantuje powodzenie leczenie. 

I etap – konsultacja ortodontyczna. Podczas pierwszej wizyty u ortodonty zostanie zbadany Twój zgryz. Lekarz wstępnie oceni Twoją wadę zgryzu i problem, z którym zgłaszasz się do gabinetu. To także dobry moment na zadawanie pytań. Jeśli więc zastanawiasz się czy będziesz „piszczeć” na lotnisku lub czy całowanie wchodzi w grę – pytaj śmiało! Podczas konsultacji ortodonta pobierze także wyciski pod modele diagnostyczne i skieruje Cię na wykonanie dwóch zdjęć: pantomogramu i cefalometrii. Dzięki nim będzie mógł przygotować plan leczenia.

II etap – plan leczenia ortodontycznego. Omówienie planu leczenia to wbrew pozorom najważniejszy etap. To właśnie wtedy lekarz poinformuje Cię, jak będzie przebiegać leczenie ortodontyczne i ile orientacyjnie może potrwać. Omówi z Tobą krok po kroku każdy szczegół dotyczący Twojej wady i zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie problemu. Także na tej wizycie wybierzesz, jaki aparat ortodontyczny chcesz założyć. 

III etap – założenie aparatu ortodontycznego. To jest ten moment, gdy ekscytacja miesza się z wieloma obawami. Jeśli jednak dotrzesz aż tutaj, to musisz wiedzieć, że od tej pory będzie już z górki. Zazwyczaj w pierwszej kolejności zakładamy górny aparat, na kolejny musisz poczekać około 3 miesięcy. Pamiętaj jednak, że to sprawa zupełnie indywidualna i podczas omówienia planu leczenia dowiesz się, jak będzie w Twoim przypadku. 

IV etap – wizyty kontrolne z aparatem ortodontycznym. Wizyty kontrolne odbywają się średnio co 4-8 tygodni w zależności od wybranego aparatu ortodontycznego. Na każdej wizycie wymieniane są łuki i ligatury (gumki). Wizyty kontrolne zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu minut. 

V etap – zdjęcie aparatu ortodontycznego. Na ten dzień czekają wszyscy Pacjenci. Od teraz możesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego na Twoich zębach zostaje założona retencja, która ma za zadanie ustabilizować je po leczeniu. Dodatkowo otrzymasz płytkę retencyjną, w której będziesz spać. 

Rodzaje aparatów ortodontycznych

 

Rodzaje aparatów ortodontycznych

 

W Alchemii Uśmiechu mamy wiele rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych Pacjentów. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom możemy zaoferować aparaty:

  • aparat metalowy,
  • aparat metalowy samoligaturujacy, 
  • aparat estetyczny,
  • aparat estetyczny samoligaturujacy,
  • leczenie nakładkowe.
    Wybór aparatu ortodontycznego w dużej mierze zależy od Ciebie. Jeśli nie możesz się zdecydować, nasi specjaliści na pewno pomogą Ci podjąć decyzję i wskażą, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.

Dlaczego warto wyprostować zęby?

Leczenie ortodontyczne to nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim kwestia zdrowia. Niewielu Pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że nieleczone wady zgryzu mogą powodować bruksizm (patologiczne ścieranie zębów), problemy z kręgosłupem, a nawet bóle głowy. Jeśli więc cierpisz z tych powodów, rozważ jak najszybszą wizytę u ortodonty. Lekarz nie tylko oceni Twoją wadę zgryzu, ale również wskaże najlepsze rozwiązanie problemu. W Nowym Roku postaw więc na siebie, a wśród wszystkich postanowień noworocznych wybierz właśnie wizytę u ortodonty w Alchemii Uśmiechu!

 

poprzedni/następny