plan leczenia stomatologicznego

Plan leczenia stomatologicznego

Często pierwszorazowi Pacjenci, którzy trafiają do naszego gabinetu pytają po co im plan leczenia stomatologicznego? Wiemy, że nie jest to usługa standardowa, jednak według nas niezwykle konieczna. Plan leczenia zawiera nie tylko kosztorys zabiegów, ale przede wszystkim omawia krok po kroku jak będzie przebiegać cały proces leczenia. 

Spis treści:

Plan leczenia stomatologicznego-kompletna diagnostyka

Aby Pacjent mógł otrzymać swój plan leczenia konieczne jest wykonanie odpowiedniej diagnostyki. To nie tylko „zwykły” przegląd zębów, ale całej jamy ustnej. Aby dokładnie zbadać powierzchnię zębów muszą one uprzednio zostać oczyszczone z kamienia i osadu. Ciemne osady zwłaszcza w przestrzeniach międzyzębowych mogą dawać błędny obraz przez co lekarz nie zauważy próchnicy w tym miejscu. Dlatego często Pacjenci trafiają w ręce naszej higienistki, która wykona profesjonalne czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację). Dopiero wtedy stomatolog może przeprowadzić przegląd jamy ustnej. 

Jednak do pełnej diagnostyki potrzebujemy jeszcze trzech elementów. Pierwszy z nich to pantomogram, czyli zdjęcie rentgenowskie przeglądowe wszystkich zębów. Widać na nim nie tylko zęby objęte próchnicą, ale także kanały i inne nieprawidłowości, np. zęby zatrzymane, zmiany czy torbiele. 

Drugim ważnym elementem są zdjęcia fotograficzne. Każdy Pacjent ma wykonane zdjęcia przed rozpoczęciem leczenia. Robimy to nie tylko po to, aby pokazać efekt „przed” i „po”, ale przede wszystkim po to, aby łatwiej nam było omówić cały plan leczenia z Pacjentem.

Ostatnim niemniej ważnym elementem jest skanowanie wewnątrzustne. Każdy pierwszorazowy Pacjent trafiający do Alchemii Uśmiechu ma wykonany taki skan. To najnowocześniejsza metoda obrazowania 3D zębów. Dzięki temu można zobaczyć jak ułożone są zęby, co pozwala zaplanować ewentualne leczenie protetyczne, chirurgiczne i ortodontyczne. 

Leczenie krok po kroku 

Mając wszystkie te informacje nasi specjaliści przygotowują indywidualny plan leczenia. Zawiera on wszystkie potrzebne informacje, takie jak które zęby wymagają leczenia zachowawczego, endodontycznego, protetycznego czy chirurgicznego. Rozpisana jest także kolejność leczenia. Zęby, które wymagają pilnej interwencji są dla nas priorytetem, ponieważ chcemy uniknąć sytuacji bólowych u naszych Pacjentów. Ich komfort i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. 

narzędzia stomatologiczne

Kosztorys zaplanowanych zabiegów stomatologicznych

Każdy plan leczenia zawiera także wstępny kosztorys. W większości przypadków podajemy widełki, ponieważ człowiek to nie pralka z wymiennymi częściami i podczas zabiegu może on ulec drobnym modyfikacjom, o których nasi lekarze informują na bieżąco. Kosztorys jest bardzo ważny. Dzięki niemu łatwiej jest zaplanować wydatki i przygotować się na ewentualne większe koszta w razie leczenia kanałowego czy założenia aparatu ortodontycznego. Nie ma też elementu zaskoczenia, gdy Pacjent schodzi z fotela i musi uregulować płatność za wizytę. 

Jak wygląda pierwsza wizyta w Alchemii Uśmiechu?

Jeśli wiesz już po co tworzymy indywidualny plan leczenia, to pewnie zastanawiasz się również jak wygląda wizyta w naszym gabinecie. Podczas pierwszego spotkania przeprowadzimy z Tobą szczegółowy wywiad medyczny, który również będzie miał wpływ na przebieg leczenia. Nasi specjaliści zadadzą Ci szereg pytań, aby dowiedzieć się z jakim problemem zgłaszasz się na wizytę oraz jakich efektów leczenia oczekujesz. Porozumienie na linii Pacjent – lekarz to już pierwszy krok do sukcesu i powodzenia całego leczenia. 

Zapraszamy na wizytę! 

Nie czekaj więc i umów się do jednego z naszych specjalistów jak najszybciej. Wyróżnia nas holistyczne podejście do Pacjenta, ponieważ problemy związane z jamą ustną wpływają na zdrowie całego organizmu. Jeśli cierpisz z powodu dentofobii, szukasz gabinetu przyjaznego Małemu Pacjentowi lub planujesz ciąże… to Alchemia Uśmiechu jest idealnym miejscem dla Ciebie!  

poprzedni/następny