wylecz zęby

Planujesz ciążę- wylecz zęby. Poradnik dla przyszłej mamy

Jeśli planujesz ciążę, wylecz zęby! To hasło powinno znaleźć się w każdym poradniku przyszłej mamy. Chociaż powinno być to oczywiste, niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są zdrowe zęby zarówno przed zajściem w ciąże, jak i w trakcie jej trwania. Dlaczego więc wiele z nich przygotowując się do bycia mamą odwiedza regularnie ginekologa, przyjmuje kwas foliowy, ale wciąż nie umawia się na wizytę u stomatologa? Przecież bakterie znajdujące się w naszej jamie ustnej krążą po całym organizmie i w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do poronienia. 

Wylecz zęby jeśli zamierzasz zajść w ciążę- pantomogram

Jak więc przygotować zęby przed ciążą? Odpowiedź jest prosta! Na początek warto umówić się na wizytę do jednego z naszych specjalistów, który zrobi przegląd zębów i skieruje przyszłą mamę na pantomogram. Pantomogram to zdjęcie przeglądowe wszystkich zębów. Dzięki niemu możemy przygotować plan leczenia wraz z kosztorysem. Wtedy wiesz, które zęby wymagają leczenia i dlaczego. Jest to tak naprawdę pierwszy krok, aby przygotować się do ciąży.

Leczenie zębów przed ciążą

Bardzo ważne jest, aby wyleczyć wszystkie zęby przed ciążą, a przynajmniej te, które wymagają pilnej interwencji. To jest czas, aby usunąć problematyczne ósemki czy wyleczyć kanałowo zęby, które tego wymagają. Pamiętaj, że wszystkie stany zapalne w zębach mają wpływ na całe Twoje zdrowie, w tym również dziecko. Oczywiście, jeśli zdarzy się tak, że zajdziesz w ciążę w trakcie leczenia, nie musisz się o nic martwić. Jak dbać o zęby w ciązy

W Alchemii Uśmiechu leczymy również kobiety ciężarne. Leczenie kobiet w ciąży praktycznie niczym się nie różni oprócz tego, że podajemy inny rodzaj znieczulenia i nie wykonujemy zdjęć rentgenowskich. Także zabiegi takie, jak wszczepianie implantów czy wybielanie zębów muszą poczekać, aż urodzisz.

 

Regularne czyszczenie zębów 

Kolejną ważną sprawą jest odpowiednia profilaktyka jamy ustnej. Już przed ciążą powinnaś regularnie przychodzić na wizyty do higienistki stomatologicznej na profesjonalne czyszczenie zębów: skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. 

W ciąży prawdopodobnie Twoje dziąsła zaczną krwawić, do tego dojdą nudności i wymioty, które nie będą obojętne dla zębów. Dlatego istotne jest, aby zadbać o ich stan wcześniej. Nasza higienistka Małgorzata Olczak pomoże Ci wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów oraz nauczy Cię, jak prawidłowo jej używać. Jeśli nie wiesz, jak nitkować zęby, tego również dowiesz się na wizycie. Chcemy nie tylko przygotować Twoje zęby przed ciążą, ale również, abyś wiedziała, jak dbać o nie w domu. 

Dlaczego warto wyleczyć wszystkie zęby przed zajściem w ciążę?

Mogłoby się wydawać, że sprawa zębów nie jest tak istotna przed planowanym zajściem w ciążę. Nic bardziej mylnego. Udowodniono bowiem, że problemy z przyzębiem mają wpływ na naszą płodność. Jak to możliwe? Organizm zajęty jest walką z wrogiem, jakim jest próchnica czy stan zapalny znajdujący się w jamie ustnej. W takiej sytuacji po prostu nie dopuszcza możliwości zajścia w ciążę. 

Oprócz tego próchnica znajdująca się w jamie ustnej to nic innego, jak bakterie, które dostają się razem z jedzeniem do naszego organizmu i po nim krążą. Są realnym zagrożeniem dla matki i dla jeszcze nienarodzonego dziecka. Według przeprowadzonych badań nawet co piąta ciąża u kobiet z aktywną próchnicą kończy się przedwczesnym porodem

Zapraszamy przyszłe mamy do Alchemii Uśmiechu! 

Jeśli więc planujesz ciążę, nie czekaj. Umów się na wizytę do Alchemii Uśmiechu, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia i zadbamy o Twoje zęby krok po kroku. Przygotujemy Cię zarówno do momentu zajścia w ciążę, jak również otoczymy opieką, gdy będziesz już w stanie błogosławionym. Z nami Ty i Twoje dziecko będziecie bezpieczni! 

poprzedni/następny