Stomatologia estetyczna

Jak pokochać swój uśmiech?

Nieestetyczne przebarwienia, nierówne zęby, pęknięcia, diastema czy braki zębowe… to wszystko potrafi sprawić, że pojawiają się kompleksy i zaniża poczucie własnej wartości. Przestajemy się wówczas uśmiechać, a nierzadko rezygnujemy z życia towarzyskiego. Na szczęście istnieją sposoby, aby pokochać swój uśmiech na nowo i to nie tylko w Walentynki!

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to ta dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów i całego uśmiechu. Dzięki niej możemy pozbyć się przebarwień na zębach, które powstały na skutek diety, urazów czy spożywania niektórych leków. Możemy także zamknąć diastemę czy wyrównać brzegi zębów. Już jedna wizyta w Alchemii Uśmiechu potrafi zdziałać cuda.

Dlatego właśnie każdy nasz Pacjent otrzymuje od nas plan leczenia z kosztorysem, abyśmy mogli zaplanować zabiegi z odpowiednim wyprzedzeniem i na konkretną ilość czasu. Jeśli więc marzysz o tym, aby wyleczyć wszystkie zęby podczas jednej wizyty, nie będzie z tym problemu. Na pewno damy radę! Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przychodzenie raz na jakiś czas, chcą mieć wyleczone zęby np. przed ślubem lub przyjeżdżają z zagranicy tylko na kilka dni.

Bonding zębów

Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie zabiegów, który poprawia estetykę zębów jest bonding. Już jedna wizyta w gabinecie potrafi całkowicie odmienić wygląd Pacjenta. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Na ząb nakładana jest specjalna żywica, inaczej bond (stąd nazwa zabiegu) oraz specjalny materiał kompozytowy dostosowany kolorem do zębów i preferencji Pacjenta. Są to bardzo cienkie warstwy utwardzane każdorazowo światłem UV.

Dzięki temu można uzyskać bardzo naturalny efekt pięknych i zdrowych zębów. Pacjenci, którzy decydują się na bonding cieszą się nowym uśmiechem przez wiele lat. Ważne jest jednak, aby regularnie przychodzić na wizyty kontrolne i polerować zęby po to, aby materiał jak najdłużej zachował swój wygląd.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to tańsza alternatywa dla licówek porcelanowych. Dzięki nim można całkowicie odmienić wygląd zębów. Jeśli więc masz kompleksy związane z diastemą, przerwami między zębami lub tym, że są nierównej długości, to zabieg właśnie dla Ciebie! Wykonanie licówek jest nie tylko bezbolesne, ale i bezpieczne. Nie ma konieczności szlifowania własnych zębów. Już jedna wizyta w gabinecie pozwala uzyskać efekt, o jakim marzymy! Licówki kompozytowe można wykonać na pojedynczych zębach lub zmienić dzięki nim całkowicie uśmiech. Decyzja należy do Ciebie! Jedno jest pewne, efekt powali Cię na kolana.

Zabiegi ICON

Zabieg ICON na przebarwienia zębów

Jeśli Twoją największą zmorą są przebarwienia na zębach przednich, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Zabieg ICON to innowacyjna, a zarazem całkowicie bezpieczna i bezbolesna metoda, aby skutecznie się ich pozbyć już po jednej wizycie. Na zęby nakładany jest specjalny preparat, dzięki któremu przebarwienia zostają rozjaśnione stając się całkowicie niewidoczne. Podczas wykonywania zabiegu nie ma konieczności borowania zębów ani znieczulania Pacjenta. Całość trwa zaledwie kilka minut, a po wyjściu z gabinetu znów możesz pokochać swój uśmiech na nowo!

Wybielanie zębów

Wybielanie to zabieg dla osób, które są niezadowolone z koloru własnych zębów. W Alchemii Uśmiechu stosujemy dwie metody: metodę nakładkową i wybielanie zębów w gabinecie. Obie metody są bezpieczne jeśli stosuje się do zaleceń stomatologa zarówno przed, jak i po zabiegu. Po wybielaniu zęby mogą być jaśniejsze nawet o kilka tonów.

Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Jego długość zależna jest przede wszystkim od tego, jaką dietę stosuje Pacjent. W przypadku osób, które piją bardzo dużo kawy, herbaty i czerwonego wina zęby mogą wymagać powtórzenia zabiegu już po kilku miesiącach. Jednak jeśli chcesz oczarować innych swoim śnieżnobiałym uśmiechem spokojnie możesz umówić się na wizytę do naszej higienistki!

Pokochaj swój uśmiech z Alchemią Uśmiechu!

Dzięki wizycie w naszym gabinecie możesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem nie tylko w Walentynki, ale przede wszystkim na lata. Dobro naszych Pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego każdy przypadek otaczamy kompleksową opieką stomatologiczną. Nasi specjaliści sprawią, że znów będziesz uśmiechać się częściej. Zapraszamy na wizytę!

 

 

 

poprzedni/następny