usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek

Postanowienia nowowroczne- usunę problematyczną ósemkę

Usuwanie ósemek na zapas czy też usuwanie tzw. problematycznych ósemek to częsty dylemat pacjentów. Ale zacznijmy od postanowień noworoczych, bo czy usunięcie ósemek może byc jednym z nich? Według przeprowadzonych badań mniej niż jedna osoba na 10 wypełnia postanowienia noworoczne. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ często wyznaczamy sobie trudne do zrealizowania cele. Są jednak takie, którym powinniśmy nadać priorytet, a wśród nich te, w których chodzi o nasze zdrowie. Jeśli więc wciąż odkładasz usunięcie ósemki, nadszedł właśnie idealny moment, aby to zrobić jak najszybciej!

Usuwanie ósemek- dlaczego warto usunąć te problematyczne?

O problematycznej ósemce mówimy wtedy, gdy nie mieści się w łuku zębowym, nie jest do końca wyrżnięta lub wiemy, że nie ma w ogóle możliwości się wyrżnąć, napiera na korzeń zęba sąsiadującego, jest objęta w znacznym stopniu próchnicą lub daje dolegliwości bólowe. Problem niestety sam się nie rozwiąże, a odkładanie tego w czasie może jedynie prowadzić do wielu przykrych konsekwencji, w tym także do rozwinięcia stanu zapalnego. Usuwanie ósemki wokół której panuje stan zapalny nie jest zaliczane do najprzyjemniejszych, ponieważ wówczas może pojawić się problem ze znieczuleniem, które nie będzie działać tak, jakbyśmy tego oczekiwali. 

Usuwanie ósemki zimą

Zima to wbrew pozorom najlepszy czas na planowe usunięcie zęba. Dlaczego? Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, rany goją się znacznie szybciej. Z tego też powodu po usunięciu zęba zaleca się robienie zimnych okładów, które nie tylko wspomogą proces regeneracji, ale również zminimalizują ryzyko wystąpienia opuchlizny po usunięciu zęba.

Jakie są jeszcze zalecenia po usunięciu ósemki? 

  • Przez pierwszy tydzień po zabiegu zrezygnuj z wizyt na siłowni, w saunie i ciężkich prac fizycznych. 
  • Przestrzegaj wzmożonej higieny, jednak nie płucz intensywnie jamy ustnej, a jedynie przelewaj wodę i płukankę między policzkami. 
  • Zrezygnuj z napojów gazowanych na czas gojenia się rany, ponieważ mogą wypłukać skrzep i spowodować pojawienie się tak zwanego „suchego zębodołu”. 
  • Przez pierwsze 24 godziny po usunięciu zęba unikaj gorących pokarmów i napojów. 
  • Nie ogrzewaj miejsca, gdzie przeprowadzany był zabieg: nie śpij na tej stronie, nie owijaj twarzy szalikiem, nie trzymaj tam dłoni. 
  • Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, bezzwłocznie skontaktuj się z nami! Pamiętaj, że nie ma głupich pytań, a my jesteśmy od tego, aby Ci pomóc.
    usuwanie ósemek

Miejsce po usuniętym zębie 

Po usunięciu ósemki nie zawsze zakładane do szwy. Oznacza to, że zębodół będzie zasklepiać się samoistnie. Wielu Pacjentów korci, aby grzebać tam językiem i sprawdzać, kiedy to nastąpi. Nie rób tego jednak, ponieważ tak, jak wspominaliśmy wcześniej, może pojawić się „suchy zębodół”. Nie jest to prawda nic groźnego, jednak znacznie wydłuży to proces gojenia, a dodatkowo mogą pojawiać się dolegliwości bólowe.

Miejsce po usunięciu zęba wygoi się samo, jeśli będziesz przestrzegać odpowiedniej higieny jamy ustnej, a dziura zasklepi się po około 3 miesiącach od jego usunięcia.

Gdzie warto usunąć ósemkę? 

Ósemkę tak, jak i każdy inny ząb warto jest usunąć u chirurga, który ma nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również i doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. W przeciwieństwie do „zwykłego” stomatologa usuwa nawet kilkanaście zębów dziennie. Oznacza to, że ma odpowiednie techniki, dzięki którym zabieg będzie znacznie krótszy i przyjemniejszy. W Alchemii Uśmiechu zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie naszych Pacjentów, dlatego zabiegi usunięcia zębów przeprowadza specjalista, chirurg twarzowo-szczękowy

Nie czekaj, umów się na wizytę! 

Jeśli wiesz już wszystko na temat usunięcia zęba, nie czekaj. Zadzwoń i umów się do jednego z naszych chirurgów. Dzięki temu odhaczysz kolejne postanowienie noworoczne z listy. Do zobaczenia na wizycie! 

poprzedni/następny